Rok szkolny 2006/2007

Nauczyciele: ks. mgr Piotr Kansy, mgr Ewa Sitko, S. mgr Aurelia Kumon

Realizowane programy nauczania:

 • kl. I – III: A2-1-02/9

 • kl. IV – VI: A2-2-03/6

20.03.2007

Odbył się finał szkolnego konkursu plastycznego pt. „Reklama rekolekcji”. Do konkursu dzieci zgłosiły 64 prace plastyczne. Podczas uroczystości ogłoszenia wyników i rozdania uczestnicy konkursu wysłuchali recytacji wierszy ks. Jana Twardowskiego, przygotowanych przez uczniów klasy VI d oraz koncertu pieśni postnych w wykonaniu zespołu „Karolinki”. Występ przygotowały panie: M. Pasiecznik, M.  Serafin i E. Sitko. W konkursie nagrody otrzymali:

kl.III-IV

1.Natalia Kariewska kl4b

2.Michał Wołoszyn kl.4c

3.Ewa Wilgucka kl.4c

3.Tomasz Kosmol kl.3a

kl.V-VI

1.Monika Olejarz iMartyna Rabiej kl.5b

2.Aleksandra Drab i Aldona Kaleta kl.5a

3.Katarzyna Komander i Aneta Siczek kl.5b

3.Elżbieta Matuszny i Magda Łach kl.6a

Nagrodzone plakaty ozdobią szkołę i kościół w czasie rekolekcji.

30.01.2007

Uczennice klas V c oraz IV c, pod opieką pani U. Żuber oraz E. Sitko, odwiedziły pensjonariuszki Domu Pomocy Społecznej dla Kobiet w Gliwicach przy ul. Zygmunta Starego. Dzieci przygotowały występ, poprowadziły wspólną zabawę oraz złożyły starszym paniom życzenia z okazji Dnia Babci.

21.01.2007

Uczniowie SP nr 38 wystąpili w kościele św. Anny z programem z okazji Dnia Babci i Dziadka. Zaprezentował się zespół „Karolinki” prowadzony przez panią M. Serafin oraz uczniowie klas II a i III a przygotowani przez swoje wychowawczynie: panią U. Żuber oraz E. Tarkotę. Koncert zakończył występ solistów przygotowanych przez panią E. Sitko.

11.01.2007

W tegorocznej edycji Miejskiego Konkursu Szopek Rodzinnych, zorganizowanego przez panią Ewę Sitko i Katarzynę Guziak, wzięło udział dziewięć szkół podstawowych nr: 1, 18, 10,21, 27, 28, 29, 32 i 38. Zgromadzono 45 prac. Na uroczystość rozdania nagród, ufundowanych przez Urząd Miasta Gliwice oraz parafię św. Anny,  zaproszono wszystkich laureatów i ich opiekunów. Gośćmi honorowymi byli ks. Tadeusz Hrychorowicz  oraz ks. proboszcz Piotr Kansy. Goście zwiedzili wystawę wszystkich prac oraz zobaczyli spektakl „Współczesna opowieść wigilijna”.

Nagrody przyznano w dwóch grupach wiekowych. Oto lista laureatów:

Kl. I – III

 • I m.    Świetlica z SP nr 27

 • II m.   Michał i Kasia Janoszka SP nr 27

 • III m.   Wojciech Barbachen SP nr 38, Piotr Bosowski SP nr 27

Kl. IV – VI

 • I m.      Paulina i Paweł………………. SP nr 20

 • II m.     Natalia Domańska i Katarzyna Plunka SP nr 28

 • III m.   Nikola Kowal SP nr 29

 • Wyróżnienie: Michał Jawor SP nr 38

09.01.2007

Uczniowie nauczania zintegrowanego, wraz ze swoimi wychowawcami, wzięli udział w V Przeglądzie Kolęd i Pastorałek przygotowanym przez panią katechetkę. Gośćmi, a zarazem jurorami, konkursu byli: ks.  Proboszcz, pani dyrektor Anna Barbachen oraz prezes chóru „Cantablie” pan Oswald Kadzioch.

Każda klasa zaprezentowała kolędę lub pastorałkę. Dwie klasy, w nagrodę za najlepszy chóralny śpiew, wystąpiły w kościele św. Anny.

16.12.2006

Dzieci naszej parafii i ich rodzice zorganizowali kolejny przedświąteczny kiermasz parafialny. Można na nim było zakupić nie tylko ozdoby świąteczne wykonane przez uczniów, ale także pyszne pierniki i ciasta. Dochód przeznaczony został, za pośrednictwem parafialnej Caritas, osobom potrzebującym. To ładny, przedświąteczny gest – pamiętajmy o innych!

15.12.2006

Tradycyjnie, jak każdego roku, ksiądz proboszcz zaprosił na spotkanie opłatkowe uczniów klas II wraz z ich rodzicami i wychowawczyniami. Goście zobaczyli spektakl „Współczesna opowieść wigilijna”. Po złożeniu sobie życzeń odbyło się wspólne kolędowanie.

14.12.2006

Podczas tradycyjnego spotkania opłatkowego osoby starsze naszej parafii mogły również zobaczyć przedstawienie „Współczesna opowieść wigilijna” przygotowane przez uczniów SP nr 38 pod kierunkiem pani B. Lei. Podczas składania życzeń uczniowie przekazali gościom własnoręcznie wykonane kartki świąteczne, które zrobili pod opieką pani M. Serafin i E. Sitko.

12.12.2006

W szkole Podstawowej nr 38 odbyła się uroczystość wręczenia nagród kolejnej edycji Międzyszkolnego Konkursu Plastycznego na ozdobę świąteczną z masy solnej zorganizowanego przez panią katechetkę Ewę Sitko. Tym razem do konkursu zgłoszono 101 prac. Nagrody, ufundowane przez parafię św. Anny, rozdano w dwóch kategoriach wiekowych: kl. I – III i IV – VI.

Kl. I – III

 • I m.: Paulina Woch kl. I c SP nr 38, Hania Wierzowiecka kl. I a SP nr 38, Kinga Matuszczyk kl. I a SP nr 38

 • II m.: Jakub Martińczak kl. I a SP nr 38, Natalia Borszowska kl. II c SP nr 32, Patryk Sarnakowski kl. III a SP nr 38

Kl. IV – VI

 • I m.      Natalia Jagła kl. V SP nr 32

 • II m.     Aldona Kaleta kl. V a SP nr 38

 • III m.   Natalia Kariewska kl. IV b SP nr 38

Galę wręczenia nagród uświetnił występ kółka teatralnego, działającego przy SP nr 38 pod kierunkiem pani B. Lei. Był to spektakl „Współczesna opowieść wigilijna”. Prace uczniów SP nr 38 zostały przekazane na kiermasz parafialny.

08.12.2006

Uczniowie SP nr 38: Przemysław Kwaśniewski, Magda Łach, Aldona Kaleta oraz Grażyna Leja reprezentowali swoją szkołę w Międzyszkolnym Konkursie Historycznym „Święta Anna – patronka Śląska” organizowanym przez SP nr 29 w ramach tradycyjnego Tygodnia Kultury Śląskiej. Nasi parafianie udowodnili, że dobrze znają postać swojej patronki. Grażyna Leja z kl. IV c i Przemysław Kwaśniewski z kl. VI a zdobyli I miejsce, a Magda Łach, również z kl. VI a, II miejsce. Wszyscy uczniowie przygotowani zostali przez panią Katechetkę Ewę Sitko.

W konkursie plastycznym o tym samym temacie Wioletta Gaik z kl. III c, pod opieką pani Grażyny Obersztyn, zdobyła wyróżnienie.

07.11.2006

W etapie diecezjalnym Konkursu Biblijnego Michał Glapa zajął VIII miejsce. Gratulujemy naszemu wspaniałemu znawcy ewangelii św. Marka tak wielu sukcesów!

16.11.2006

W Centrum Edukacyjnym im. Jana Pawła II odbył się etap rejonowy Konkursu Biblijnego, którego zwycięzcą okazał się reprezentant SP nr 38 – Michał Glapa. Do kolejnego, diecezjalnego etapu, zakwalifikowała się również Malwina Liszczyk.

22.10.2006

Z okazji  kolejnego Dnia Papieskiego zorganizowano, tradycyjnie już w naszej parafii, wystawę zadedykowaną Janowi Pawłowi II pt. „Jan Paweł II – sługa miłosierdzia”. W hołdzie papieżowi dzieci  ze Szkoły Podstawowej nr 38 przygotowały różańce z różnych materiałów. Zostały one wyeksponowane w naszym kościele.

W tym dniu również odbył się tradycyjny już kiermasz parafialny, na którym rodzice uczniów SP nr 38 prowadzili kawiarenkę. Można było w niej zakupić pyszne domowe ciasta. Dochód jak zwykle przeznaczony został na cele charytatywne.

19.10.2006

Przez 6 tygodni uczniowie SP nr 38 uważnie czytali ewangelię św. Marka. Na początku października wszyscy pisali sprawdzian znajomości tej księgi Pisma św. Spośród piszących wyłoniono grupę 30 najlepszych. Przystąpili oni do finałowego sprawdzianu, którego celem było wyłonienie 3 reprezentantów szkoły do etapu rejonowego Konkursu Biblijnego. I miejsce zajął Michał Glapa z kl. V c, II – Paweł Nega z kl. VI d. Na III miejscu znalazły się dwie uczennice: Grażyna Leja z kl. IV c oraz Malwina Liszczyk z kl. VI b. W dogrywce lepsza okazała się Malwina i to ona będzie reprezentować szkołę w dalszej części konkursu. Nagrody dla czwórki najlepszych znawców ewangelii św. Marka ufundował ksiądz proboszcz Piotr Kansy.

01.10.2006

Podczas pierwszego w tym roku nabożeństwa różańcowego zostały poświęcone różańce uczniów klas II, którzy w tym roku szkolnym przystąpią do I komunii św.

04.09.2006

Rozpoczęliśmy uroczyście rok szkolny Mszą św. za specjalnym błogosławieństwem

02.09.2006

Reprezentacja uczniów Szkoły Podstawowej nr 38 wraz z panią dyrektor Anną Barbachen oraz katechetką Ewą Sitko udała się do Katedry w Gliwicach, gdzie z rąk biskupa Gerarda Kusza otrzymała 13 egzemplarzy Biblii, jako uwieńczenie akcji „Biblia w każdej szkole”. Księgi te zostały przekazane do biblioteki szkolnej. Zachęcamy wszystkich uczniów do skorzystania z nich.