18 – 19.09.2010 r. – Obchody zakończenia Roku Jubileuszowego w naszej parafii

W pierwszym dniu miały miejsce liczne ciekawe występy artystyczne min. zespołów z Młodzieżowego Domu Kultury w Gliwicach, kapeli „Biesiada”, scholii z parafii Wszystkich Świętych w Gliwicach. Pierwszy dzień zakończył się zabawą taneczną dla wszystkich uczestników festynu.

W drugim dniu punktem kulminacyjnym uroczystości zakończenia Roku Jubileuszowego była Msza Św. o, godz. 11:00, której przewodniczył Ks. Biskup Ordynariusz Jan Wieczorek. Mszę koncelebrowali ks. proboszcz Piotr Kansy, ks. rektor Grzegorz Kadzioch, ks. Moderator Tadeusz Hryhorowicz. W kościele obecni byli także przedstawiciele władz miejskich: Prezydent Zygmunt Frankiewicz, przewodniczący Rady Miasta Marek Pszonak oraz zastępca pani Krystyna Sowa. Na zakończenie mszy wręczona została księdzu Biskupowi Figura Św. Anny, ta, która peregrynowała w ciągu roku po naszej parafii. Następnie w uroczystej procesji Wszyscy skierowali się do odnowionej kapliczki Św. Józefa, stojącej już na przykościelnym terenie, aby ks. Biskup mógł dokonać jej poświęcenia.

Po południu odbyła się druga część festynu. Ponownie zaprezentowały się amatorskie zespoły i grupy dziecięce. Gwiazdą wieczoru był Mieczysław Szcześniak, dużym zainteresowaniem cieszył się także występ młodzieżowego zespołu tańca irlandzkiego „Salake”. Podczas festynu dbały o nasze podniebienia Panie prowadzące kawiarnię i małą gastronomię.

W trakcie trwającej zabawy rozpoczęto także sprzedaż pamiątkowej publikacji ks. Proboszcza pt.: „25 lat ze Św. Anną”. Zakończeniem festynu było „tradycyjne” już losowanie nagrody głównej (laptopa) w loterii fantowej.