Ogłoszenia parafialne – 30.10.11 r. – XXXI niedziela zwykła

1. Dziś zapraszamy na nabożeństwo różańcowe o godz. 15:15

2. Dzisiejsza kolekta jest przeznaczona na potrzeby parafii, natomiast w przyszłą niedzielę kolekta na budujący się kościół w Dyrdach. Z a wszystkie ofiary składamy serdeczne „Bóg zapłać”.

3. Zapraszamy na nabożeństwo różańcowe: od poniedziałku do piątku po mszy św. wieczornej, w piątek dla dzieci po mszy św. szkolnej i sobotę o godz. 17.00 za zmarłych zalecanych.

4. We wtorek obchodzimy Uroczystość Wszystkich Świętych. Porządek mszy św. jak w niedziele. O godz. 14.00 będzie odprawiona msza św. za zmarłych na cmentarzu komunalnym w domu pogrzebowym. W tym dniu nie ma mszy św. o godz. 16.00.

5. W Uroczystość Wszystkich Świętych na cmentarzach: Centralnym, Lipowym , parafialnym przy ul. Św. Wojciecha w Gliwicach, Parafii Św. Antoniego przy ul. Głowackiego, Parafii NMP Wspomożenia Wiernych w Sośnicy, Parafii Św. Jadwigi w Brzezince, Parafii Ducha Świętego w Ostropie odbędzie się kwesta na rzecz nieuleczalnie chorych, przebywających w Hospicjum Miłosierdzia Bożego w Gliwicach. Dochód z kwesty przeznaczony będzie na wsparcie działalności Hospicjum. Zbiórkę będą prowadzić pracownicy i wolontariusze. Puszki będą oznakowane logo Hospicjum.

6. W środę – Dzień Zaduszny. Porządek mszy św. świąteczny 6.30, 9.00 17.00 i 18.30 po mszy św. nabożeństwo różańcowe za zmarłych zalecanych. W tym dniu kontynuujemy stary i głęboko religijny zwyczaj polecania zmarłych do modlitwy różańcowej. Zalecki z czytelnie wypisanymi imionami oraz z nazwiskami zmarłych składamy w zakrystii u pana kościelnego. W int. zalecanych przez cały tydzień w 1 tygodniu listopada odprawiane będą nabożeństwa różańcowe, na które serdecznie zapraszamy. Wierni, którzy nawiedzą kościół lub kaplicę mogą dostąpić odpustu zupełnego, który można ofiarować za zmarłych. Według obowiązujących przepisów można uzyskać go tylko jeden raz. W czasie nawiedzenia należy odmówić Ojcze nasz, Wierzę w Boga oraz wypełnić inne warunki: spowiedź, komunia św. i modlitwa w int. Ojca Św.

7. W czwartek o godz. 17:00 – Godzina św.

8. W piątek o godz. 19:30 msza św. dla młodzieży, przygotowującej się do sakramentu bierzmowania.

9. W piątek spowiedź św. dla dzieci i gimnazjum:

• Godz. 15:00 – klasy III i V

• Godz. 16:00 – klasy IV, VI, I, II i III gimnazjum

10. W piątek o godz. 16:00 spotkanie Dziecięcych i Młodzieżowych Róż Różańcowych.

11. W tym tygodniu obchodzimy I piątek miesiąca. O godz. 6:30 msza św. w intencji czcicieli Najświętszego Serca Pana Jezusa

12. W każdy piątek na godz. 21:00 zapraszamy na Koronkę do Miłosierdzia Bożego i Apel Jasnogórski.

13. W sobotę.odwiedziny chorych od godz. 8.00. Chorych prosimy zgłaszać w zakrystii.

14. W sobotę o godz.9.00 spotkanie dla seniorów.

15. W sobotę o godz. 17:00 nabożeństwo i zmiana tajemnic Żywego Różańca