Ogłoszenia parafialne – 07.10.12 r. – XXVII niedziela zwykła

1. Dziś rozpoczynamy Tydzień Miłosierdzia.

2. Dziś zapraszamy na nabożeństwo o godz.15.15 na odnowienie przyrzeczeń dziecięce i młodzieżowe Róże Różańcowe

3. Dzisiejsza kolekta przeznaczona jest na potrzeby Diecezji i Seminarium Duchownego, natomiast przed kościołem zbiórka do puszek na potrzeby Caritas. Za wszystkie ofiary składamy serdeczne „Bóg zapłać”.

4. Dziś o godz. 17.00 kolejna nauka przedślubna w naszej parafii w domu katechetycznym.

5. Od poniedziałku do piątku zapraszamy do uczestnictwa w nabożeństwie różańcowym po mszy św. wieczornej, w piątek dla dzieci po mszy św. szkolnej i sobotę o godz. 17.00, natomiast w niedzielę o godz. 15.15. Przed każdym nabożeństwem różańcowym dzieci otrzymują obrazki. Udziela się odpustu zupełnego wiernym, którzy odmawiają różaniec w kościele, publicznej kaplicy, w rodzinie lub w społeczności zakonnej oraz innym stowarzyszeniu pobożnym. Odpustu powyższego można dostąpić każdego dnia w ciągu roku

6. W tym tygodniu odbędą spotkania przygotowujących się do bierzmowania klas I i II

• W środę o godz. 1530 – klasa II b, godz. 1620 – klasa I b,

• W czwartek o godz. 1600 – klasa I a, godz. 1650 – klasa II a

7. W środę o godz. 19:30 spotkanie dla młodzieży i studentów.

8. W czwartek obchodzimy 50 rocznicę otwarcia II Soboru Watykańskiego i rozpoczyna się w całym Kościele katolickim Rok Wiary.

9. W sobotę nabożeństwo z procesją do Matki Bożej Fatimskiej po mszy św. wieczornej.

10. W przyszłą niedzielę obchodzimy Dzień Papieski, błogosławionego Jana Pawła II . W tym dniu zbiórka do puszek na rzecz fundacji Dzieła Trzeciego Tysiąclecia, a w środkowym przedsionku kościoła będą sprzedawane kremówki papieskie.

11. W przyszłą niedzielę obchodzimy rocznicę konsekracji kościoła. Kazanie wygłosi ks. Jerzy Faszczewski. Z tej okazji w parafii będzie organizowany kiermasz. Prosimy parafian o włączenie się w jego przygotowanie. Prosimy gospodynie domowe o przynoszenie ciasta. Prosimy również o przynoszenie drobnych przedmiotów na upominki dla dzieci. Podczas kiermaszu będą rozprowadzane cegiełki w cenie 10 zł na cele charytatywne. Kupujący cegiełki będą brać udział w konkursie z nagrodą główną w postaci tabletu.

12. W każdy piątek o godz. 19:30 spotkanie młodzieży w domu katechetycznym.

13. W każdy piątek na godz. 21:00 zapraszamy na Koronkę do Miłosierdzia Bożego i Apel Jasnogórski.

14. W każdą sobotę o godz. 09:00 zapraszamy dzieci na próbę scholi. Zapraszamy wszystkie dzieci, które lubią śpiewać.

15. Prasę katolicką: Gościa Niedzielnego, Małego Gościa i miesięcznik List można nabyć po Mszy św. w środkowym przedsionku naszego kościoła.

16. Zmarli nasi parafianie: Antoni Pordzik – pogrzeb w poniedziałek o godz. 11:00 w kościele Wniebowzięcia NMP, Werner Melich – pogrzeb we wtorek godz. 11:00 w kaplicy na Cmentarzu Komunalnym w Łabędach.oraz Marianna Kucharczyk – pogrzeb we wtorek godz. 12:30 w kaplicy na Cmentarzu Komunalnym w Łabędach