Ogłoszenia parafialne – 17.03.13 r. – V Niedziela Wielkiego Postu – Początek Rekolekcji Wielkopostnych

 1. Dziś rozpoczynamy w naszej  parafii Rekolekcje Wielkopostne, które wygłosi Franciszkanin O. Błażej, Gwardian z Góry św. Anny. Plan rekolekcji dostępny jest w gablotce, Parafianinie i na stronie internetowej parafii. W środę na każdej mszy św. kolekta na Zakon Braci Mniejszych. Podczas rekolekcji wystawienie Najświętszego  Sakramentu  będzie od godz. 12.00-17.00. Podczas rekolekcji kancelaria parafialna będzie nieczynna.
 2. Dziś na 15:15 zapraszamy na Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym.
 3. Dziś o godz. 17:00 zapraszamy na  nabożeństwo Drogi Krzyżowej ulicami dzielnicy z naszej parafii do parafii św. Jerzego. Zakończenie nabożeństwa przy krzyżu misyjnym
 4. Dzisiejsza kolekta jest przeznaczona na potrzeby parafii. Prosimy również o ofiary do skarbony  na kwiaty do Bożego Grobu. Tradycyjnie w zakrystii składamy zalecki. Za wszystkie ofiary składamy serdeczne „Bóg zapłać”.
 5. Dziś kolejna nauka przedślubna o godz. 15.00 w domu katechetycznym.
 6. We wtorek  obchodzimy Uroczystość św. Józefa  Oblubieńca NMP. Msze św. 6:30,  17:00 i 18:30.
 7. W piątek o godz. 16.30 spotkanie Matek szensztackich, natomiast o godz. 18.00 Rodzin szensztackich.
 8. W piątek o godz. 19.00 zapraszamy na nabożeństwo Drogi Krzyżowej.
 9. W przyszłą niedzielę w Niedzielę Palmową  poświęcenie palm podczas wszystkich mszy św., natomiast o godz. 12.15 procesja wokół kościoła.  
 10. W Niedzielę Palmową  w naszej parafii organizujemy kiermasz świąteczny. Caritas parafialny w domu katechetycznym oferuje świece świąteczne, prace wystawione przez dzieci, baranki i babki wielkanocne, świąteczny kołacz i różnego rodzaju pieczywo świąteczne. Domowe gospodynie prosimy o przyniesienie ciasta w sobotę o godz. 12.00
 11. W  przyszłą Niedzielę zapraszamy młodzież do gliwickiej Katedry. Uroczystą Mszę św. poprzedzi procesja z gałązkami palmowymi, która wyruszy z kościoła Wszystkich Świętych o godz. 14.00. Wszystkich uczestników procesji proszę o przywiezienie ze sobą zielonych gałązek palmowych.
 12. Tego też dnia przynosimy skarbonki caritas i składamy do kosza  obok chrzcielnicy
 13. Prasę katolicką: Gościa Niedzielnego i Małego Gościa można nabyć po Mszy św. w środkowym przedsionku