Ogłoszenia parafialne: 15.06.14 r. – XI Niedziela Zwykła – Uroczystość Najświętszej Trójcy

 1. Dziś obchodzimy Uroczystość Trójcy św., która kończy czas przyjęcia komunii św. wielkanocnej. Zapraszamy na nieszpory o godz. 15:30.
 2. Dzisiejsza kolekta jest przeznaczona na potrzeby parafii, natomiast w przyszłą niedzielę zbiórka do puszek przed kościołem na Centrum Integracji Niepełnosprawnych. Za wszystkie ofiary składamy serdeczne „Bóg zapłać.”
 3. Parafia św. Gerarda w Starych Gliwicach serdecznie zaprasza dzisiaj na godz. 17:00 na Nabożeństwo ze śpiewem Akatystu ku czci Bogurodzicy w wykonaniu scholii greckiej – kleryków Wyższego Międzydiecezjalnego Seminarium Duchownego w Opolu.
 4. W poniedziałek o godz. 18:30 spotkanie z mariankami.
 5. We wtorek o godz. 18:00 zapraszamy parafian do Katedry w Gliwicach na uroczystą mszę św. dziękczynną za kanonizację Jana Pawła II
 6. W środę o godz. 9:00 zapraszamy mężczyzn z narzędziami tnącymi po brzózki do lasu.
 7. W środę o godz. 17:00 okazja do spowiedzi św.
 8. W środę o godz. 18:30 próba z dziećmi z klas II i III, które będą brały udział w procesji Uroczystości Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej.
 9. W środę o godz. 19:00 spotkanie z Dziecięcymi Różami Różańcowymi.
 10. W czwartek Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Porządek mszy św.: 6:30, 8:00, 9:00 (z procesją), 12:15 i 16:00. Oznaką naszej wiary w tym dniu będą przyozdobione okna symbolami religijnymi na trasie procesji, jak również liczna pomoc i zaangażowanie mieszkańców przy wznoszeniu ołtarzy w miejscach ich zamieszkania. Mile widziane są również ofiary pieniężne oraz kwiaty ogrodowe i kupne na wystrój ołtarzy, które można przynosić bezpośrednio do tych, którzy stawiają ołtarze. W tym roku trasa procesji Bożego Ciała jest taka jak dwa lata temu: I ołtarz na osiedlu górniczym wznoszą górnicy, II – na ul. Rejtana wznoszą mieszkańcy Małego Osiedla, III – na ul. 22 Lipca – wznoszą mieszkańcy ulic 15 Grudnia i 22 Lipca i IV – przy kościele wznosi młodzież. Prosimy o nie parkowanie pojazdów na trasie procesji w czasie jej trwania.
 11. W sobotę diecezjalna pielgrzymka niesłyszących do sanktuarium Matki Bożej Pokornej w Rudach. 
 12. W oktawie Bożego Ciała zapraszamy parafian, dzieci i młodzież do uczestnictwa w nabożeństwach eucharystycznych z procesją od piątku do czwartku.
 13. Prasę katolicką: Gościa Niedzielnego i  Małego Gościa  można nabyć po Mszy św. w środkowym Prasę przedsionku naszego kościoła.
 14. Zmarła nasza parafianka Magdalena Pikul. Pogrzeb w poniedziałek o godz. 10:00 w Kaplicy Pogrzebowej w Gliwicach Łabędach. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie…