Ogłoszenia parafialne: 02.11.13 r. – XXXI niedziela zwykła – Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych

1.    Dziś Dzień Zaduszny o godz. 15.15 nabożeństwo różańcowe za zmarłych zalecanych. W tym dniu kontynuujemy stary i głęboko religijny zwyczaj polecania zmarłych do modlitwy różańcowej. Zalecki z czytelnie wypisanymi imionami oraz z nazwiskami zmarłych  składamy w zakrystii u pana kościelnego. W int. zalecanych  przez cały tydzień w 1 tygodniu listopada odprawiane będą  nabożeństwa różańcowe, na które serdecznie zapraszamy. Wierni, którzy nawiedzą kościół lub kaplicę mogą dostąpić odpustu zupełnego, który można ofiarować za zmarłych. Według obowiązujących przepisów można uzyskać go tylko jeden raz. W czasie nawiedzenia należy odmówić Ojcze nasz, Wierzę w Boga oraz wypełnić inne warunki: spowiedź, komunia św. i modlitwa w int. Ojca Św.
2.    Dzisiejsza kolekta jest przeznaczona na potrzeby Diecezji i Seminarium Duchownego. W przyszłą niedzielę zbiórka do puszek na „Kościół w potrzebie”. Za wszystkie ofiary składam serdeczne „Bóg zapłać”
3.    Zapraszamy na nabożeństwo różańcowe za zmarłych zalecanych: od poniedziałku do piątku po mszy św. wieczornej.

4.    W tym tygodniu obchodzimy I Czwartek i I Piątek miesiąca. W czwartek o godz. 6:30 msza św. o powołania, natomiast o godz. 17:00 adoracja Najświętszego Sakramentu. W piątek o godz. 6:30 msza św. w intencji czcicieli Najświętszego Serca Pana Jezusa.
5.    W czwartek odbędzie się spotkanie dla kandydatów do bierzmowania klas IIIc
6.    W piątek spowiedź św. dla dzieci i gimnazjum:
•    Godz. 16:00 – klasy III, IV i V
•    Godz. 17:00 – klasy VI, I, II i III gimnazjum
7.    W piątek po mszy św. szkolnej spotkanie z młodzieżową i dziecięcą Różą Różańcową.
8.    W sobotę odwiedziny chorych od godz. 8.00. Chorych prosimy zgłaszać w zakrystii.
9.    W sobotę o godz. 17:00 w Centrum Edukacyjnym im. Św. Jana Pawła II zapraszamy na ekumeniczną modlitwę w intencji prześladowanych chrześcijan.
10.    W sobotę o godz. 17:00 nabożeństwo różańcowe i zmiana tajemnic Żywego Różańca.
11.    W przyszłą niedzielę przypada rocznica poświęcenia Bazyliki Laterańskiej, katedry Biskupa Rzymu, Matki wszystkich kościołów katolickich.
12.    W przyszłą niedzielę o godz. 9:30 msza św. w intencji rodzinnej piekarni Komornickich za 50 lat istnienia
13.    Prasę katolicką: Gościa Niedzielnego, Małego Gościa można nabyć po mszy św. w środkowym przedsionku naszego.