XII gala finałowa Miejskiego Konkursu Szopek Rodzinnych

16 stycznia po raz dwunasty w naszej szkole odbyła się gala finałowa Miejskiego Konkursu Szopek Rodzinnych przygotowany przez panie: katechetkę mgr Ewę Sitko i mgr Katarzynę Guziak. W konkursie wzięło udział 13 szkół z Gliwic oraz powiatu gliwickiego, zgromadzono 78 prac przestrzennych wykonanych z różnych materiałów od runa leśnego, papieru, modeliny czy plasteliny przez chleb, makaron do postaci z piernika. Były również witraże bożonarodzeniowe. Cieszy nas fakt, że SP 28 i SP 27 uczestniczą w naszym konkursie od samego początku, gdzie coraz trudniej dzieci zainteresować i zmobilizować do przygotowania prac plastycznych.

{gallery}2015/Konkursszopek{/gallery}

Dziękujemy również rodzicom i dziadkom dzieci, którzy wspierali swoje pociechy w tworzeniu szopki. Cieszy również fakt , że niektórzy uczniowie po kilka lat z rzędu zdobywają nagrody i przychodząc na galę finałową już nasuwa im się nowy pomysł na następny rok.  Spotkanie przedstawicieli wszystkich szkół rozpoczęliśmy od zwiedzania wystawy prac oraz uroczystej agapy . Swoją obecnością zaszczycili nas: Pani Krystyna Sowa – przewodnicząca Rady Osiedlowej, Ks. Adam Spałek Diecezjalny Duszpasterz Nauczycieli i Wychowawców oraz Ks. Piotr Kansy proboszcz prafii św. Anny i dziekan dekanatu Gliwice – Łabędy. Następnie w ośrodku „Łabędź”. Uczniowie klasy 2b Jasełkami wprowadzili atmosferę iście świąteczną i życzyli uczestnikom, aby ta miłość Dzieciątka na długo przenikała ich życie szkolne i rodzinne. Pani Dyrektor Anna Barbachen podziękowała wszystkim uczestnikom konkursu oraz wręczyła nagrodzonym uczniom i ich opiekunom dyplomy i nagrody.

Tegorocznymi zwycięzcami zostali: I miejsce – Julia i Szymon Kloœś z rodzicami z SP 7, Natalia Kamińska z SP 17, II miejsce – Karolina Kucab z SP 12, Katarzyna Koj z SP 25, Iga Hebda z SP 9, Małgorzata Kloc z SP Kozłów, Damian Mękarski z SP 38, Antoni Michalski z SP 38, III miejsce – Kacper Zając z SP Kozłów, Karolina i Antoni Łęczyk z SP 9, Mateusz Gazdowicz z SP 9, Nicola Liber i Julia Owczarek z SP 25, Szymon Cholewa i Radosław Bach z SP 12, Angelika Wietacha z SP 18, Agata Siwy z ZS-P nr 3, Karolina Nega z SP 38.