Ogłoszenia parafialne: 24.05.15 r. – Uroczystość Zesłania Ducha Świętego

 1. Dziś obchodzimy Uroczystość Zesłania Ducha św.
 2. Dziś o godz. 15:15 nabożeństwo majowe w intencji ŚDM. Zachęcamy do uczestnictwa i modlitwy w intencji ŚDM młodzież i dorosłych, chciejmy również duchowo dobrze się przygotować na to wielkie wydarzenie. Nabożeństwa zostaną przygotowane i prowadzone przez grupę młodzieży zaangażowanej w naszej parafii w wolontariat ŚDM.
 3. Dzisiejsza kolekta jest przeznaczona na Diecezjalny Fundusz Inwestycyjny. Za wszystkie ofiary składam „ Bóg zapłać”
 4. Dziś w Katedrze o godz. 12.30 Msza św. inaugurujące obchody VIII Metropolitarnego Święta Rodziny
 5. Dziś o godz.17.00 nauki przedślubne w Parafii św. Jerzego w Łabędach
 6. W poniedziałek obchodzimy święto NMP Matki Kościoła. Porządek mszy św. świąteczny: 6:30, 9:00, 17:00 i 18:30.
 7. We wtorek obchodzimy Dzień Matki. Msza św. w int. matek o godz. 18.00. 
 8. W piątek o godz. 21:00 zapraszamy na Koronkę do Miłosierdzia Bożego.
 9. W przyszłą niedzielę obchodzimy Uroczystość Najświętszej Trójcy, która kończy czas przyjmowania Komunii wielkanocnej.
 10. W przyszłą niedzielę pielgrzymka mężczyzn i młodzieńców do Piekar Śląskich.
 11. W przyszłą niedzielę jest w parafii organizowany festyn z okazji Dnia Dziecka i Dnia Matki. W programie imprezy będą m.in. gry i zabawy dla dzieci, występy zespołów, mała gastronomia i wiele innych atrakcji dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Organizowana będzie również sprzedaż cegiełek, z której całkowity dochód przeznaczony zostanie na działalność parafialnej CARITAS. Organizatorem festynu jest Rada Parafialna, która prosi parafian o przynoszenie domowych wypieków, drobnych przedmiotów na nagrody do konkursu, w którym główną nagrodą będzie rower. Domowe ciasto przynosimy w sobotę o godz. 13.00. Za ofiarność składamy serdeczne „Bóg zapłać”.
 12. W czwartek 04.06 będziemy obchodzić Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej. W związku z budową nitki ciepłowniczej przy ul. Kosmonautów w tym roku procesja przejdzie ulicami: Zygmuntowska, Literatów, Rejtana i Przyszowska. Bardzo prosimy parafian z ulic Rodzinna, 22 Lipca, 15 Grudnia i Przyszowskiej o budowę III ołtarza przy ul. Przyszowskiej.
 13. Prasę katolicką tj. Gościa Niedzielnego, Małego Gościa Niedzielnego można nabyć po każdej Mszy św. w środkowym przedsionku kościoła.