Ogłoszenia parafialne: 31.05.15 r. – IX niedziela zwykła – Uroczystość Przenajświętszej Trójcy

 1. Dziś o godz. 15:15 zapraszamy na nabożeństwo majowe.
 2. Dziś nauka przedślubna o godz. 17.00 w parafii św. Jerzego. 
 3. Dziś w parafii jest organizowany festyn z okazji Dnia Dziecka i Dnia Matki. W programie imprezy będą m.in. gry i zabawy dla dzieci, występy zespołów, mała gastronomia i wiele innych atrakcji dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Organizowana będzie również sprzedaż cegiełek, z której całkowity dochód przeznaczony zostanie na działalność parafialnej CARITAS. Organizatorem festynu jest Rada Parafialna, główną nagrodą jest rower. Zapraszamy do wspólnej zabawy.
 4. Dziś pielgrzymka mężczyzn i młodzieńców do Piekar Śląskich.
 5. Dziś trwa akcja zbierania podpisów, pod obywatelskim projektem ustawy ograniczającym w Polsce możliwość legalnej aborcji. Co roku w naszym kraju ginie właśnie z tego powodu ponad 600 dzieci. Jest to kolejna szansa na to, żeby ocalić tych, którym odmawia się prawa do życia, dlatego że podejrzewa się ich o chorobę. Zbiórka podpisów będzie się odbywać w przedsionkach kościoła
 6. W czwartek będziemy obchodzić Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej. W związku z budową nitki ciepłowniczej przy ul. Kosmonautów w tym roku procesja przejdzie ulicami: Zygmuntowska, Literatów, Rejtana i Przyszowska. Bardzo prosimy parafian z ulic Rodzinna, 22 Lipca, 15 Grudnia i Przyszowskiej o budowę III ołtarza przy ul. Przyszowskiej.
 7. W czwartek obchodzimy Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Porządek mszy św.: 6:30, 8:00, 9:00 (z procesją), 12:15 i 16:00. Oznaką naszej wiary w tym dniu będą przyozdobione okna symbolami religijnymi na trasie procesji, jak również liczna pomoc i zaangażowanie mieszkańców przy wznoszeniu ołtarzy w miejscach ich zamieszkania. Mile widziane są również ofiary pieniężne oraz kwiaty ogrodowe i kupne na wystrój ołtarzy, które można przynosić bezpośrednio do tych, którzy stawiają ołtarze. W tym roku trasa procesji Bożego Ciała jest taka jak dwa lata temu: I ołtarz na osiedlu górniczym wznoszą górnicy, II – na ul. Rejtana wznoszą mieszkańcy Małego Osiedla, III – na ul. Przyszowskiej – wznoszą mieszkańcy ulic 15 Grudnia ,Przyszowskiej i 22 Lipca oraz IV – przy kościele wznosi młodzież. Prosimy o nie parkowanie pojazdów na trasie procesji w czasie jej trwania.
 8. W piątek obchodzimy I piątek miesiąca. Msza św. w intencji czcicieli NSPJ w piątek o godz. 6:30.
 9. W piątek spowiedź św. dla dzieci i młodzieży
 • 15:00 – klasy III, IV i V
 • 16:00 – klasy VI i gimnazjum
 1. W piątek o godz. 21:00 Koronka do Miłosierdzia Bożego i Apel Jasnogórski.
 2. W sobotę godz. 8:00 odwiedziny chorych. Chorych prosimy zgłaszać w zakrystii.
 3. W sobotę obchodzimy I sobotę miesiąca. Nabożeństwo o godz. 17:00 i zmiana tajemnic Żywego Różańca.
 4. Dla parafii złożono dar: rodzice dzieci I komunijnych ufundowali figurę Matki Bożej Fatimskiej.

Za wszystkie dary składam „Bóg zapłać”

Prasę katolicką: Gościa Niedzielnego, Małego Gościa i Parafianina można nabyć po Mszy św. w środkowym przedsionku naszego kościoła