Ogłoszenia parafialne: 01.11.15 r. – XXXI niedziela zwykła – Uroczystość Wszystkich Świętych

 1. Dziś obchodzimy Uroczystość Wszystkich Świętych. O godz. 14.00 będzie odprawiona Msza św. za zmarłych na cmentarzu komunalnym w domu pogrzebowym i okolicznościowe nabożeństwo. Nie będzie mszy św. o godz. 12:15 i 16:00
 2. W poniedziałek – Dzień Zaduszny . Porządek mszy św. 6.30, 9.00 17.00 i 18.30 o godz. 18.30 msza św. i nabożeństwo różańcowe za zmarłych zalecanych. W tym dniu kontynuujemy stary i głęboko religijny zwyczaj polecania zmarłych do modlitwy różańcowej. Zalecki z czytelnie wypisanymi imionami oraz z nazwiskami zmarłych składamy w zakrystii u pana kościelnego. W int. zalecanych przez cały 1 tydzień listopada odprawiane będą nabożeństwa różańcowe, na które serdecznie zapraszamy. Wierni, którzy nawiedzą kościół lub kaplicę mogą dostąpić odpustu zupełnego, który można ofiarować za zmarłych. Według obowiązujących przepisów można uzyskać go tylko jeden raz. W czasie nawiedzenia należy odmówić Ojcze nasz, Wierzę w Boga oraz wypełnić inne warunki: spowiedź, komunia św. i modlitwa w int. Ojca Św.
 3. Dziś po każdej mszy św. można nabyć znicze Caritas w cenie 3 zł.
 4. Dzisiejsza kolekta jest przeznaczona na potrzeby Parafii, natomiast w przyszłą niedzielę na budujący się kościół w Bytomiu, a przed kościołem zbiórka do puszek na „Kościół w potrzebie”. Za wszystkie ofiary składamy serdeczne „Bóg zapłać.”
 5. Spotkanie wolontariuszy ŚDM we wtorek po nabożeństwie różańcowym za zmarłych.
 6. Serdecznie zapraszamy na spotkanie grupy młodzieżowej w środę po nabożeństwie różańcowym za zmarłych.
 7. W czwartek o godz. 18:30 spotkanie kręgu biblijnego.
 8. W tym tygodniu obchodzimy I Czwartek , I Piątek i I sobotę miesiąca.
 9. W czwartek o godz. 6:30 msza św. o powołania kapłańskie i zakonne, natomiast o godz. 17:00 adoracja Najświętszego Sakramentu prowadzona przez członków Ruchu Szenstackiego i okazja do spowiedzi św.
 10. W piątek o godz. 6:30 msza św. w intencji czcicieli Najświętszego Serca Pana Jezusa
 11. W piątek spowiedź św. dla dzieci i młodzieży:
 • 16:00 – klasy IV, V i VI
 • 17:00 – gimnazjum i młodzież
 1. W piątek po mszy św. szkolnej spotkanie z młodzieżową i dziecięcą Różą Różańcową.
 2. W sobotę odwiedziny chorych od godz. 8.00. Chorych prosimy zgłaszać w zakrystii. O godz.17.00 nabożeństwo i zmiana tajemnic Żywego Różańca
 3. W sobotę msza św. o godz. 6.30 z udziałem Marianek i wspólne śniadanie.
 4. W każdy ostatni piątek miesiąca o godz. 21:00 nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego o łaski Boże przez wstawiennictwo św. Jana Pawła II i oddanie czci relikwii Świętego.
 5. W czwartek 22.10 odbył się szkolny etap XXI Konkursu Biblijnego z Ewangelii św. Łukasza. Zwycięzcami zostali: Natalia Plok, Maciej Sosna i Maciej Milner.
 6. Prasę katolicką: Gościa Niedzielnego, Małego Gościa i Parafianina można nabyć po mszy św. w środkowym przedsionku naszego kościoła.