Ogłoszenia parafialne: 07.08.16 r. – XIX niedziela zwykła

 1. Dziś zapraszamy na nieszpory o godz. 15:30.
 2. W piątek o godz. 21:00 Koronka do Miłosierdzia Bożego i Apel Jasnogórski
 3. Dziś na Górze św. Anny odpust franciszkański ku czci Matki Bożej Anielskiej.
 4. We wtorek przypada święto Świętej Teresy Benedykty od Krzyża, patronki Europy,
  a w środę, 10 sierpnia Świętego Wawrzyńca, diakona i męczennika. Zachęcamy do udziału we Mszach Świętych ku ich czci i wspólnej modlitwy.
 5. W sobotę po mszy św. wieczornej ok. 18:50 zapraszamy na nabożeństwo Fatimskie. W tym dniu nie ma nabożeństwa o godz. 17:30.
 6. W przyszły poniedziałek, 15 sierpnia będziemy obchodzić uroczystość Wniebowzięcia NMP. Przypominamy, że jest to święto nakazane, w które jesteśmy zobowiązani do uczestnictwa w Eucharystii. Msze Święte w tym dniu tak jak w każdą niedzielę. Na zakończenie Mszy Świętych pobłogosławimy przyniesione zioła, owoce, warzywa i kwiaty.
 7. W dniach 18-22.08 wyrusza 24 Piesza Pielgrzymka Diecezji Gliwickiej na Jasną Górę. Zapisy w kancelarii parafialnej.
 8. Przeżyliśmy wielkie i piękne dni, poczuliśmy się naprawdę wspólnotą podczas Światowych Dni Młodzieży, podczas papieskiej pielgrzymki do naszej Ojczyzny. Niech one przyniosą w życiu każdej i każdego z nas, w życiu całego narodu obfite i trwałe owoce. Dziękujemy tym wszystkim, którzy przybywali na wspólne oglądanie telewizyjnych transmisji z tych wydarzeń, którzy w ten sposób w nich uczestniczyli i wspólnie się modlili.
 9. „Od Pana Boga nie ma wakacji” – niech ta maksyma towarzyszy wyruszającym na zasłużony wakacyjny wypoczynek i z niego korzystającym, których serdecznie pozdrawiamy. Solenizantom i jubilatom składamy najlepsze życzenia. Zmarłych polecajmy Bożemu miłosierdziu.
 10. Prasę katolicką: Gościa Niedzielnego, Małego Gościa można nabyć po Mszy św. w środkowym przedsionku naszego kościoła.