Ogłoszenia parafialne: 14.08.16 r. – XX niedziela zwykła

  1. Dziś zapraszamy na nieszpory o godz. 15:30.
  2. W poniedziałek będziemy obchodzić uroczystość Wniebowzięcia NMP. Przypominamy, że jest to święto nakazane, w które jesteśmy zobowiązani do uczestnictwa w Eucharystii. Msze Święte w tym dniu tak jak w każdą niedzielę. Na zakończenie Mszy Świętych pobłogosławimy przyniesione zioła, owoce, warzywa i kwiaty. W tym dniu uroczystość odpustowa w parafii Wniebowzięcia NMP. Suma odpustowa o godz. 11:00, nieszpory o godz. 15:00, a po nieszporach festyn parafialny. Tego dnia nie będzie nieszporów w naszej parafii.
  3. W poniedziałek odbywa się Metropolitarny Odpust Wniebowzięcia NMP w Rudach. Suma odpustowa o godz. 11:00 z udziałem biskupów i kapłanów Metropolii Górnośląskiej.
  4. W środę obchodzimy Uroczystość św. Jacka – Głównego Patrona Metropolii Górnośląskiej.
  5. W czwartek wyrusza 24 Piesza Pielgrzymka Diecezji Gliwickiej na Jasną Górę. Rozpoczęcie mszą św. w katedrze w Gliwicach o godz. 8:00, zakończenie w sobotę w Częstochowie na wałach o godz. 15:00. Zapisy w kancelarii parafialnej.
  6. W piątek o godz. 21:00 Koronka do Miłosierdzia Bożego i Apel Jasnogórski
  7. W przyszłą niedzielę pielgrzymka kobiet do Piekar Śląskich
  8. Prasę katolicką: Gościa Niedzielnego, Małego Gościa można nabyć po Mszy św. w środkowym przedsionku naszego kościoła.