Ogłoszenia parafialne: 03.12.17 r. – I Niedziela Adwentu

 1. Dziś obchodzimy I Niedzielę Adwentu. Podczas nabożeństwa o godz. 15.30 poświęcenie wieńców i stroików adwentowych.
 2. Dzisiejsza kolekta jest przeznaczona na potrzeby Parafii. W przyszłą niedzielę zbiórka do puszek na Kościół na Wschodzie. Za wszystkie ofiary składamy serdeczne „Bóg zapłać”.
 3. Dziś na mszy św. o godz. 12:15 przyjęcie chłopców na kandydatów na ministrantów.
 4. W poniedziałek o godz. 9.30 msza św. w int. górników i ich rodzin.
 5. Od poniedziałku zachęcamy dzieci i dorosłych do uczestnictwa we mszach św. roratnich, które odbywać się będą od poniedziałku do piątku o godz. 6.30, w sobotę o godz. 8.00. Przez okres Adwentu nie będzie mszy św. szkolnej, natomiast w piątek o godz. 18:30 msza św. roratnia dla dorosłych, którzy nie mogą uczestniczyć w godzinach porannych.
 6. Spotkanie kandydatów do bierzmowania z klasy III gimnazjum w poniedziałek lub czwartek po wieczornej Mszy św.
 7. We wtorek po Mszy świętej wieczornej zapraszamy na spotkania Kręgu Biblijnego.
 8. W środę katecheza dla dorosłych
 9. W środę o 21.00 w kaplicy Adoracji spotkanie modlitewne mężczyzn
 10. W czwartek obchodzimy I czwartek miesiąca, msza św. o powołania kapłańskie i zakonne o godz. 6.30
 11. W piątek Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Porządek mszy św. świąteczny: 6.30, 9.00, 17.00 i 18.30. Kolekta w tym dniu jest przeznaczona na Ośrodek Rehabilitacyjno-Edukacyjny w Rusinowicach.
 12. W piątek o godz. 17.00 msza św. w intencji młodzieży i dzieci Maryi.
 13. Spotkanie grupy młodzieżowej w piątek po Mszy św. o godz. 18.30.
 14. W piątek na godz. 21:00 zapraszamy na Koronkę do Miłosierdzia Bożego
 15. W sobotę o godz. 17:00 okazja do spowiedzi św.
 16. Dziś w zakrystii można nabyć kalendarze hospicjum, karty świąteczne, opłatki, lampiony roratnie i świece na stół wigilijny
 17. Jest wolna intencja w środę o godz. 06:30
 18. Caritas Diecezji Gliwickiej w Gliwicach organizuje festyn integracyjny związany ze zbliżającymi się świętami Bożego Narodzenia ,,ISKIERKA”, który odbędzie się w Niedzielę – 10 grudnia w godz. 15:00-18:00 na boisku Warsztatów Terapii Zajęciowej Caritas Diecezji Gliwickiej przy ul. Toszeckiej 179. Podczas festynu odbywać się będzie kiermasz prac wykonanych przez niepełnosprawnych uczestników warsztatów. Nie zabraknie również innych atrakcji w postaci bufetu z bigosem, żurkiem i grzańcem. Będzie można również nabyć smaczne wypieki domowej roboty. Podczas całego festynu odbywać się będzie Loteria Fantowa z atrakcyjnymi nagrodami. A całości towarzyszyć będzie śpiew Zespołu Claudii i Kasi Chwołka. 
 19. Prasę katolicką: Gościa Niedzielnego, Małego Gościa można nabyć po Mszy św. w środkowym przedsionku naszego kościoła. W Parafianinie znajduje się plan kolędy.