Ogłoszenia parafialne: 11.03.18 r. – IV Niedziela Wielkiego Postu – Laetare

 1. Dzisiejsza niedziela Wielkiego Postu zwana jest Niedzielą Radości – zwiastuje połowę okresu przygotowania paschalnego do Wielkanocy.
 2. Dziś o godz. 15:15 zapraszamy na Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym
 3. Dzisiejsza kolekta na potrzeby parafii. Za wszystkie ofiary składamy serdeczne „Bóg zapłać”
 4. Dziś kolejna nauka przedślubna o godz. 17.00 w parafii św. Jerzego
 5. W poniedziałek o godz. 18:00 w parafii św. Jerzego ks. Biskup Senior Jan Wieczorek udzieli naszej młodzieży sakramentu bierzmowania.
 6. Spotkania kandydatów do bierzmowania z klasy II gimnazjum odbędą się we wtorek i czwartek po wieczornej Mszy Świętej.
 7. We wtorek przypada V rocznica wyboru papieża Franciszka. Pamiętajmy o modlitwie za Ojca św.
 8. Spotkanie Kręgu Biblijnego we wtorek po wieczornej Mszy św.
 9. Katecheza I komunijna dzieci z rodzicami w środę o godz. 16:00 – klasa III a, o godz. 16:50 – klasa III b, w czwartek o godz. 16:00 – klasa IIIc, o godz. 16.50 – klasa III d.
 10. W piątek na godz. 21:00 zapraszamy na Koronkę do Miłosierdzia Bożego i Apel Jasnogórski.
 11. W przyszłą niedzielę rozpoczynamy rekolekcje parafialne, które wygłosi Ojciec Bernard z Zakonu św. Franciszka z Kłodzka. Tradycyjnie w niedzielę o godz. 17:00 idziemy z procesją Drogi Krzyżowej z parafii św. Jerzego do naszej.
 12. Klerycy Seminarium Międzydiecezjalnego w Opolu przygotowali muzyczno-teatralne wydarzenie, które będzie poświęcone tematyce Męki Pańskiej i Eucharystii. Będziemy mogli zobaczyć to, co „niewidzialne”. Msza Święta to przecież uobecnienie Ofiary Chrystusa – wydarzenie, które łączy przeszłość i przyszłość, niebo i ziemię – przekonują klerycy. Misterium Męki Pańskiej odbędzie się w czwartek 22 marca o godz.18.30 w auli WMSD w Opolu (nad kościołem seminaryjno-akademickim przy ul. Drzymały). Wstęp jest bezpłatny. Nasza parafia organizuje wyjazd na to misterium. Zapisy w zakrystii. Koszt przejazdu autobusem 20 zł.
 13. W Wielkim Poście serdecznie zapraszamy do uczestnictwa w nabożeństwach „DrogiKrzyżowej” – w piątek o godz. 19.00 i „Gorzkich Żali” z kazaniem pasyjnym w niedziele o godz. 15.15
 14. Tradycyjnie w Wielkim Poście składamy zalecki w zakrystii u kościelnego.
 15. Prasę katolicką: Gościa Niedzielnego, Małego Gościa można nabyć po Mszy św. w środkowym przedsionku naszego kościoła.