Informacje Duszpasterskie: 23.12.2018 roku

 1. Obchodzimy dzisiaj IV Niedzielę Adwentu. Gościmy dzisiaj ks. Jacka Krzemienia (ze wspólnoty „Chleb Życia”, prowadzonej przez s. Małgorzatę Chmielowską). Dziękujemy za wygłoszone słowo.
 2. Zapraszamy na Nieszpory niedzielne o godz. 15.30.
 3. Jutro przeżywać będziemy Wigilię Bożego Narodzenia. O godz. 16.00 odprawiona zostanie pasterka dla dzieci. O godz. 23.30 czuwanie przygotowane przez scholę, a o godz. 24.00 pasterka dla dorosłych. Kolekta z pasterki przeznaczona będzie na Fundusz Obrony Życia. Zachęcamy, by w wigilię zwyczajowo zachować wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
 4. We wtorek Uroczystość Narodzenia Pańskiego. Zapraszamy na uroczyste nieszpory o godz 15.30. W tym dniu nie ma Mszy św o 6.30.
 5. W środę obchodzić będziemy święto św. Szczepana. Kolekta w tym dniu na potrzeby parafii.
 6. W czwartek Święto św. Jana Apostoła. W tym dniu błogosławi się wino. 
 7. W piątek Święto Młodzianków. O godz. 9.00 Msza św. w intencji dzieci. Na tę Mszę św. dzieci przynoszą plansze z obrazkami raratnimi
 8. Od piątku (28.12) rozpoczną się odwiedziny kolędowe. Plan kolędy wywieszony jest w gablotkach oraz na stronie internetowej i w „Parafianinie”.
 9. W związku z kolędą nie będzie Mszy św. szkolnej.
 10. Z racji kolędy do końca stycznia nie będzie w piątki odprawiany Apel Jasnogórski.
 11. W przyszłą niedzielę przypada Święto Świętej Rodziny – Jezusa, Maryi i Józefa.
 12. Na przełom maja i czerwca przyszłego roku planowana jest parafialna pielgrzymka do Włoch (Rzym, Asyż, Monte Sant’angelo, San Giovanni Rotondo, Lanciano, Loreto, Padwa, Wenecja). Termin: 27.05-03.06.2019r.. Cena: 290Eur + 1170Pln. Bliższe informacje oraz zapisy w zakrystii. Zapraszamy do wspólnego pielgrzymowania. 
 13. Przy wyjściu z kościoła można nabyć świąteczny nr Gościa Niedzielnego w cenie 8 zł. Jest także kolejny numer „Parafianina”.
 14. Już dzisiaj dziękujemy wszystkim, którzy zadbali o przygotowanie szopki oraz dekoracji świątecznej kościoła. Serdeczne „Bóg zapłać!” wszystkim, którzy na różne sposoby angażują się w życie parafii.

Zapowiedzi przedślubne:
Jan Kempka, par. św. Anny w Gliwicach
Magdalena Kipczok, par. św. Walentego w Wiązownicy