Informacje Duszpasterskie: 3 Niedziela Zwykła – 27.01.2019 roku

1. Zapraszamy dzisiaj na nieszpory niedzielne o godz. 15.30.
2. O godz. 15.00 dzisiaj w par. Wniebowzięcia NMP w Starych Łąbędach odbędzie się koncert kolęd w wykonaniu orkiestry Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach.
3. W poniedziałek 28 stycznia o godz. 19.00 w kościele spotkanie dla kandydatów do bierzmowania z klas III gim. i klas VIII szkoły podstawowej. Obecność obowiązkowa!
4. We wtorek po Mszy św. wieczornej spotkanie Kręgu Biblijnego.
5. W piątek przypada pierwszy piątek miesiąca. O godz. 6.30 Msza św. w intencji czcicieli NSPJ. Nabożeństwo do Serca Pana Jezusa po Mszy św. porannej i wieczornej.
6. W piątek o 16.00 spotkanie dla młodszej grupy Marianek.
7. Od godz. 16.00 w piątek spowiedź św. dla dzieci i młodzieży. O 17.00 Msza szkolna.
8. W sobotę obchodzić będziemy Święto Ofiarowania Pańskiego. W czasie Mszy św. porannych pobłogosławione zostaną świece gromnice. O 9.00 Msza św. z procesją ze świecami. Kolekta tego dnia przeznaczona jest na siostry klauzurowe.
9. W sobotę (z racji pierwszej soboty miesiąca) od godz. 8.00 odwiedziny chorych. Chorych prosimy zgłaszać w zakrystii.
10. O godz. 17.00 w sobotę nabożeństwo zmiany tajemnic Żywego Różańca”.
11. W przyszłą niedzielę po Mszach św. udzielane będzie błogosławieństwo św. Błażeja.
12. Prosimy Panią Teresę Majerowską o odbiór nagrody za rozwiązanie krzyżówki w ostatnim numerze Parafianina.
13. Istnieje możliwość przekazania 1% swojego podatku na działalność statutową i charytatywną naszej parafii. Każdy z parafian (i nie tylko): pracujący, emeryt, rencista może bez ponoszenia żadnych kosztów odpisać 1% od swojego podatku. Procedury dla emerytów i rencistów zostały mocno uproszczone. Nie trzeba wypełniać całego zeznania podatkowego, wystarczy złożyć tylko jeden druk: PIT-OP. Wzory odnośnych dokumentów wyłożone są w przedsionku kościoła.
14. Od jutra kancelaria parafialna będzie czynna w stałych godzinach urzędowania.
15. Przy wyjściu z kościoła można nabyć kolejny numer „Gościa Niedzielnego”, do którego dołączona jest płyta z filmem „Bóg nie umarł 2”; jest także nowy numer „Małego Gościa Niedzielnego”.