Informacje Duszpasterskie na 5. Niedzielę Wielkiego Postu – 07.04.2019 roku

1. Witamy w naszej parafii ks. dra Rafała Dappa, który poprowadzi nas w czasie rekolekcyjnych rozważań. Serdecznie zapraszamy i zachęcamy do uczestnictwa w Rekolekcjach. To ważny element naszej wielkopostnej drogi nawrócenia. W czasie rekolekcji okazja do sakramentu pokuty pół godziny przed każdą Mszą św.
2. Dzisiaj na godz. 15.15 zapraszamy na Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym.
3. O godz. 17.00 rozpocznie się Droga Krzyżowa ulicami Łabęd (początek w naszym kościele, zakończenie Mszą św. w kościele św. Jerzego).
4. W ramach nauk rekolekcyjnych w poniedziałek o godz. 19.00 w kościele zostanie wystawione Misterium Wielkopostne zatytułowane: „ Słyszę Twój głos”. Misterium przygotowali uczniowie ZSO8 w Gliwicach.
5. Z racji planowanego strajku nauczycieli tegoroczne Rekolekcje Szkolne odbywać się będą w godzinach popołudniowych. Zapraszamy uczniów w poniedziałek, wtorek i środę: godz. 15.00 – klasy I-IV; godz. 16.30 – klasy V-VIII oraz III gim.
6. Przedświąteczne odwiedziny chorych w najbliższy wtorek od godz. 10.00. Chorych zgłaszamy w zakrystii.
7. Z racji Rekolekcji szkolnych we wtorek kancelaria będzie nieczynna.
8. W czwartek o godz. 17.00 spotkanie Matek Szensztackich, natomiast o godz. 18.30 spotkanie dla Rodzin Szensztackich. Spotkania poprowadzi s. Eleonora.
9. W piątek o 17.00 Msza św. szkolna, po niej Droga Krzyżowa dla dzieci.
10. O godz. 19.00 w piątek Droga Krzyżowa. Zalecki za zmarłych można składać u pana kościelnego.
11. Nauka przedchrzcielna dla rodziców i chrzestnych, którzy chrzest zaplanowali w święta, odbędzie się w sobotę 13 kwietnia o godz. 17.00.
12. W przyszłą niedzielę przeżywać będziemy Niedzielę Palmową. W tym dniu tradycyjnie organizowany będzie parafialny kiermasz świąteczny. Można będzie nabyć świece wielkanocne, prace wykonane przez Caritas, marianki i ministrantów oraz różnego rodzaju wypieki świąteczne. Bardzo serdecznie prosimy (zwłaszcza Drogie Panie, ale nie tylko) o przygotowanie świątecznych wypieków na kiermasz. Wypieki można przynosić w sobotę o godz. 13:00 do domu katechetycznego.
13. W Niedzielę Palmową poświęcenie palm podczas wszystkich mszy św., natomiast o godz. 12.15 procesja wokół kościoła.
14. W Niedzielę Palmową zapraszamy młodzież do gliwickiej katedry na doroczne spotkanie. Mszę św. poprzedzi procesja z gałązkami palmowymi, która wyruszy z kościoła Wszystkich Świętych o g. 14.00. Chętnych prosimy o kontakt z ks. Pawłem.
15. Dzisiejsza kolekta na potrzeby naszej parafii. Serdeczne „Bóg zapłać” za złożone ofiary
16. Przy wyjściu z kościoła można nabyć kolejny numer „Gościa Niedzielnego”, „Małego Gościa Niedzielnego” oraz nowy numer czasopisma „Cuda i Łaski Boże” w cenie 4 zł.
17. W zakrystii można nabyć świąteczne świece Caritas w cenie 5 i 8 złotych.
18. Rektor Wyższego Międzydiecezjalnego Seminarium Duchownego w Opolu podaje do wiadomości, żę nas parafianin, Patryk Gawłowski 4 maja 2019 roku ma zamiar przyjąć święcenia diakonatu, a w przyszłości święcenia prezbiteratu.

Zapowiedzi przedślubne:

Martyna Katarzyna Termin, par. św. Anny w Gliwicach
Dawid Jan Stera, par. św. Jadwigi w Ziemięcicach

Justyna Genowefa Pięta, par. św. Anny w Gliwicach
Adam Stanisław Kawa, par. św. Mikołaja w Solcu Zdroju

Aleksandra Maria Czerwińska, par. św. Anny w Gliwicach
Mariusz Jan Mietelski, par. św. Anny w Gliwicach

Agnieszka Anna Duda, par. św. Anny w Gliwicach
Szymon Krzyszto Wąs, par. Podwyższenia Krzyża w Gliwicach

Monika Kłos, par. św. Anny w Gliwicach
Krzysztof Zembrzucki, par. św. Anny w Gliwicach

Anna Ozarowska, par. Szczerbice
Łukasz Sobota, par. św. Anny w Gliwicach