Informacje Duszpasterskie: 1. Niedziela Adwentu – 01.12.2019 roku

1. Rozpoczynamy dzisiaj czas Adwentu, a wraz z nim Nowy Rok Liturgiczny. W czasie nieszporów niedzielnych zostaną pobłogosławione opłatki na stół wigilijny oraz wieńce adwentowe. Zachęcamy, by na wigilię kupować wyłącznie pobłogosławione opłatki. Dziękujemy za ofiary składane dziś na remont dzwonów. Bóg zapłać!
2. Zapraszamy serdecznie dzieci, młodzież i dorosłych do udziału w Roratach (od poniedziałku do piątku o 6.30, a w sobotę o 8.00). Na pierwsze Roraty dzieci przynoszą serduszko z wypisanym imieniem, nazwiskiem oraz klasą.
3. W poniedziałek o godz. 19.00 spotkanie dla chłopców z klas VIII przygotowujących nie do bierzmowania.
4. We wtorek po Mszy św. wieczornej spotkanie Kręgu Biblijnego.
5. W środę przypada wspomnienie św. Barbary. O godz. 8.30 z Msza św. w intencji górników i ich rodzin. Serdecznie zapraszamy!
6. W środę o 21.00 Roraty dla mężczyzn. Zapraszamy mężczyzn do wspólnej modlitwy.
7. W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W czwartek o godz. 6.30 Msza św. intencji powołań. Od 17.00 adoracja; o 17.30 nabożeństwo pierwszoczwartkowe.
8. W piątek Msza św. w intencji czcicieli NSPJ o godz. 6.30. Nabożeństw do NSPJ tylko po Mszy św. wieczornej.
9. W piątek od 17.00 spowiedź dla dzieci i młodzieży.
10. W czasie Mszy św. wieczornej w piątek (godz. 18.00) będą Roraty dla dorosłych.
11. Po Mszy św. spotkanie grupy formacyjno-modlitewnej.
12. W piątek o godz. 21.00 Apel Jasnogórski i Koronka do Bożego Miłosierdzia.
13. W sobotę nie będzie odwiedzin chorych. Przedświąteczne odwiedziny chorych będą na zakończenie Rekolekcji, w środę 18 grudnia.
14. O godz. 9.00 w sobotę spotkanie wszystkich Dzieci Maryi.
15. O godz. 17.00 nabożeństwo zmiany tajemnic Żywego Różańca i okazja do spowiedzi.
16. W przyszłą niedzielę przypada Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Gościć będziemy w naszej parafii ks. Jacka Krzemienia ze wspólnoty „Chleb Życia”. Ks. Jacek wygłosi do nas kazania, a po mszach św. będzie można przed kościołem wesprzeć prowadzone przez wspólnotę dzieła. O godz. 9.30 Msza św. w intencji Dzieci Maryi.
17. Kolekta przyszłej niedzieli na potrzeby parafii. Bóg zapłać!
18. Przy wyjściu z kościoła można nabyć „Gościa Niedzielnego” w cenie 6 zł, „Małego Gościa Niedzielnego”,w którym są materiały przydatne w czasie tegorocznych rorat oraz nowy numer „Parafianina”. W zakrystii można nabyć lampiony roratnie oraz świece Caritas, Wigilijnego Dzieła Pomocy dzieciom (duże 12 zł., małe 5 zł.)