Informacje Duszpasterskie: Niedziela Palmowa – 05.04.2020 roku

1. Przeżywamy dziś Niedzielę Palmową, która rozpoczyna obchody Wielkiego Tygodnia.
2. W związku z panującą sytuacją epidemii Biskup Gliwicki Jan Kopiec przedłuża do odwołania dyspensę od obowiązku udziału w niedzielnej Mszy św.
3. Wszystkie Msze św. w najbliższym tygodniu (do odwołania) będą sprawowane w wyznaczonych wcześniej intencjach, ale bez udziału wiernych. Godziny Mszy św. mogą ulegać zmianie, zawsze jednak odprawiane będę w wyznaczonym dniu.
4. Dzisiaj o godz. 11.00 zostanie odprawiona Msza św., która będzie transmitowana internetowo. Bezpośredni link do wszystkich transmisji znajduje się na stronie internetowej naszej parafii. O godz. 15.15 będą również transmitowane Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym.
5. W niedzielę w kaplicy adoracji będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu od godz. 7.00 do 17.00.
6. Od poniedziałku do środy w kaplicy adoracji będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu od godz. 6.30 do 18.30. W czasie Triduum Paschalnego nie będzie wystawienia, nie będzie też udzielana Komunia św.
7. Ze względu na stan epidemiczny wszyscy wierni są zachęceni do jednoczenia się z Jezusem Chrystusem poprzez komunię świętą duchową.
8. Nie będzie organizowana spowiedź przedświąteczne. Przypominamy, że czas Komunii św. wielkanocnej, nakazanej trzecim przykazaniem kościelnym, obejmuje w Polsce okres od Środy Popielcowej do Niedzieli Trójcy Świętej. Można skorzystać indywidualnie ze spowiedzi, ale po wcześniejszym umówieniu.
9. W czwartek rozpocznie się Święte Triduum Paschalne. Wszystkie celebracje Triduum będą sprawowane bez udziału wiernych. Kaplica adoracji będzie cały czas otwarta, ale nie będzie wystawienia. Zachęcamy, by przeżywać ten czas w rodzinnym gronie. Propozycja przeżycia Wielkiego Tygodnia w domu na naszej stronie internetowej.
10. W Wielki Czwartek o godz. 18.30 Msza św. Wieczerzy Pańskiej w int. żyjących i zmarłych kapłanów (transmisja internetowa).
11. W Wielki Piątek o godz. 9:00 Droga Krzyżowa (transmisja internetowa); o godz. 18.30 Obrzędy Wielkiego Piątku (transmisja internetowa). W Wielki Piątek obowiązuje post ścisły, ilościowy i jakościowy. Zaleca się także zachowanie postu jakościowego w Wielką Sobotę.
12. W Wielką Sobotę nie będzie adoracji przy Bożym Grobie, ani święcenia pokarmów wielkanocnych. O godz. 19.30 Wigilia Paschalna w intencji parafian (transmisja internetowa).
13. W Niedzielę Wielkanocną o godz. 6.00 Msza św. Rezurekcyjna w intencji parafian (bez transmisji). O godz. 11.00 planowana jest transmisja Mszy św.
14. W Poniedziałek Wielkanocny Mszy św. o godz. 11.00 przewodniczył będzie Ks. Biskup Jan Kopiec. Planowana jest transmisja tej Mszy św.
15. Serdecznie dziękujemy za wszelkie ofiary składane do skarbon (w kaplicy i kościele), indywidualnie czy też na konto parafii. „Bóg zapłać”!
16. Kancelaria parafialna w Wielkim Tygodniu będzie nieczynna.
17. W kaplicy adoracji są wystawione świece Caritas (duże 10 zł, małe 5 zł). Proszę należności składać do oznaczonej skarbonki.
18. Będzie również w ciągu tygodnia wyłożony w kaplicy adoracji podwójny świąteczny numer „Gościa Niedzielnego” w cenie 6 zł.