Informacje Duszpasterskie: Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego – 12.04.2020 roku

1. Przeżywamy dziś Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego. Świętujemy, dziękując Bogu, że w Swoim Synu, przez krzyż, śmierć i Zmartwychwstanie dokonał naszego odkupienia. Życzymy wszystkim głębokiego przeżywania Świąt Wielkiejnocy!!!

2. W związku z panującą sytuacją epidemii, stosując się do wytycznych władz państwowych wszystkie Msze św. w najbliższym tygodniu (do odwołania) będą sprawowane w wyznaczonych wcześniej intencjach, ale bez udziału wiernych. Godziny Mszy św. mogą ulegać zmianie, zawsze jednak odprawiane będą w wyznaczonym dniu.

3.  Wobec istniejącej sytuacji Biskup Gliwicki Jan Kopiec przedłuża do odwołania dyspensę od obowiązku udziału w niedzielnej Mszy św., zalecając korzystanie z transmisji telewizyjnych bądź internetowych.

4. Dzisiaj o godz. 11.00 zostanie odprawiona Msza św., która będzie transmitowana internetowo. Bezpośredni link do wszystkich transmisji znajduje się na stronie internetowej naszej parafii.

5. W Poniedziałek Wielkanocny o godz. 11.00 transmisja Mszy św., której przewodniczył będzie Ks. Biskup Jan Kopiec.

6. W niedzielę oraz w poniedziałek wystawienie Najświętszego Sakramentu w kaplicy adoracji od godz. 7.00 do 17.00.

7. Od wtorku do soboty w kaplicy adoracji będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu od godz. 6.30 do 18.30.

8. Ze względu na stan epidemiczny wszyscy wierni są zachęceni do jednoczenia się z Jezusem Chrystusem poprzez komunię świętą duchową.

9. Bardzo serdecznie dziękujemy za wszelkie wsparcie materialne na rzecz parafii, za ofiary składane do skarbon, indywidualnie czy też na konto parafii. „Bóg zapłać”!!!

10. Kancelaria parafialna będzie nieczynna. Naglące sprawy prosimy załatwiać telefonicznie, bądź bezpośrednio na plebanii.

11. W kaplicy adoracji można zaopatrzyć się w nowego „Małego Gościa Niedzielnego”.