Informacje Duszpasterskie: V Niedziela Wielkanocna – 10.05.2020 roku

1. Wobec istniejącego zagrożenia Biskup Gliwicki podtrzymuje do odwołania dyspensę od obowiązku udziału w niedzielnej Mszy św., zachęcając jednocześnie do uczestniczenia we Mszy św. za pośrednictwem radia, telewizji lub internetu.
2. W każdą niedzielę o godz. 11.00 transmisja Mszy św. z naszego kościoła oraz o godz. 15.30 transmisja Nabożeństwa Majowego.
3. Zgodnie z ustaleniami państwowymi obecnie w naszym kościele (wliczając kaplice boczne i chór) w jednej Mszy św. lub nabożeństwa może uczestniczyć 75 wiernych. Pamiętajmy o zachowanie odległości 2 m oraz zakrywaniu ust i nosa.
4. Przypominamy, by w kaplicy adoracji jednocześnie przebywało nie więcej nić 5 osób, zachowując od siebie odległość min. 2 metrów.
5. Zapraszamy na Nabożeństwa Majowe: w niedziele 15.30; od poniedziałku do piątku po Mszy św. wieczornej; w soboty 17.30.
6. W środę po Mszy św. wieczornej zapraszamy na Nabożeństwo Fatimskie (bez procesji).
7. W piątek o godz. 21.00 Apel Jasnogórski oraz Koronka do Bożego Miłosierdzia.
8. Okazja do spowiedzi przed każdą Mszą św. oraz w soboty od 17.00.
9. Kolekta dzisiejsza (którą można złożyć przy wyjściu z kościoła) przeznaczona jest na potrzeby parafii. Bardzo serdecznie dziękujemy za wszelkie wsparcie materialne na rzecz parafii, za ofiary składane do skarbon czy też na konto parafii. „Bóg zapłać”!!!
10. Przy wyjściu z kościoła można zaopatrzyć się w nowy numer „Gościa Niedzielnego”. Obowiązuje samoobsługa.
11. Wysłuchajmy odezwy Biskupa Gliwickiego w sprawie tegorocznych święceń kapłańskich…
12. Informujemy, że nasz parafianin br. Albert Mateusz Kogut w sobotę 20 czerwca br. o godz. 10.00 w bazylice franciszkanów w Katowicach-Panewnikach otrzyma święcenia diakonatu. Polecamy modlitwie parafian dk. Patryka i br. Alberta.

ZAPOWIEDZI PRZEDŚLUBNE:

Mateusz Lewandowski, par. św. Jadwigi w Gliwicach
Marta Gawliczek, par. św. Anny w Gliwicach