Informacje Duszpasterskie: 31.05.2020 roku

1. Przeżywamy dzisiaj Uroczystość Zesłania Ducha Świętego, która kończy w Kościele okres wielkanocny. Od jutra rozpoczniemy tzw. okres zwykły.
2. Do przyszłej niedzieli (Uroczystość Trójcy Świętej) trwa jeszcze czas spowiedzi i Komunii św. wielkanocnej. Zachęcamy do skorzystania z sakramentu pokuty: codziennie 15 min. przed każdą Mszą św., a w soboty od godz. 17.00.
3. Od dzisiaj zniesione zostają ograniczenia w ilości wiernych uczestniczących we Mszach św. i nabożeństwach oraz nawiedzających kaplicę adoracji. Należy jednak nadal zakrywać usta i nos. Przypominamy również, by do Komunii św. w pierwszej kolejności przystępowały osoby, które przyjmują Komunię św. na rękę.
4. Dziękujemy dziś Bogu za dar nowych kapłanów i cieszymy się uroczystością Prymicji w naszej parafii. O godz. 15.00 ks. Prymicjant odprawi dziś Nabożeństwo Majowe.
5. W poniedziałek przypada Święto NMP Matki Kościoła. Msze św. o godz. 6.30; 9.00; 16.30 i 18.00. Z racji święta, kancelaria w poniedziałek będzie nieczynna.
6. W poniedziałek i wtorek Ksiądz Prymicjant odprawi dodatkowe Msze św. o godz. 16.30, w czasie których będzie udzielał błogosławieństwa prymicyjnego.
7. W czwartek przypada Święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana. O godz. 6:30 Msza św. intencji powołań. Od 17.00 adoracja; o 17.30 nabożeństwo o powołania.
8. W piątek przypada I-szy piątek miesiąca, Msza św. w intencji czcicieli NSPJ o godz. 6.30. Nabożeństwa do NSPJ po Mszach św. porannej i wieczornej.
9. O godz. 21.00 w piątek Apel Jasnogórski i Koronka do Bożego Miłosierdzia.
10. W sobotę przypada I-sza sobota miesiąca. O godz. 17.00 Nabożeństwo Pierwszej Soboty, połączone ze zmianą tajemnic Żywego Różańca.
11. W przyszłą niedzielę ks. Prymicjant Patryk Gawłowski wygłosi do nas Słowo Boże, a po każdej Mszy św. będzie udzielał błogosławieństwa prymicyjnego.
12. Od przyszłej niedzieli (7 czerwca br.) Biskup Gliwicki odwołuje ogólną dyspensę zwalniającą wiernych Diecezji Gliwickiej oraz aktualnie przebywających na jej terytorium z obowiązku uczestnictwa w niedzielnej lub świątecznej Mszy świętej. Jednocześnie Biskup udziela dyspensy od powyższego obowiązku osobom starszym, z objawami infekcji i tym, które czują obawę przed zarażeniem.
13. Kolekta dzisiejsza, którą można złożyć przy wyjściu z kościoła, przeznaczona jest na potrzeby naszej parafii. Bóg zapłać! za wszelkie składane ofiary.
14. Przy głównym wyjściu z kościoła można nabyć nowy numer „Gościa Niedzielnego”, „Małego Gościa Niedzielnego”oraz nowy numer „Parafianina”.

ZAPOWIEDZI PRZEDŚLUBNE:

Łukasz Madej, par. św. Anny w Gliwicach
Karolina Piela, par. Wniebowzięcia NMP w Rudach

Sebastian Thiem, par. Wniebowzięcia NMP w Radlinie
Roksana Mora, par. św. Anny w Gliwicach

Maciej Paduch, par. św. Anny w Gliwicach
Anna Auer, par. św. Anny w Gliwicach