Informacje Duszpasterskie: 8.11.2020 roku

 1. Zapraszamy dzisiaj na godz. 15.30 na nieszpory niedzielne.
 2. Zgodnie z nowymi ustaleniami państwowymi obecnie w naszym kościele w jednej Mszy św. lub nabożeństwa może uczestniczyć 75 wiernych (w tym służba liturgiczna). Należy zachować odległości 2 m od poszczególnych osób oraz zakrywać usta i nos.
 3. W związku z ograniczeniami liczby wiernych, którzy mogą uczestniczyć w zgromadzeniach religijnych, Biskup Gliwicki udziela wiernym diecezji ogólnej dyspensy od obowiązku niedzielnego i świątecznego uczestnictwa we Mszy św. w okresie obowiązywania restrykcji.
 4. Według obecnych ustaleń państwowych w kaplicy adoracji jednocześnie może przebywać nie więcej nić 5 osób, zachowując od siebie odległość min. 2 metrów.
 5. W piątek o godz. 17.00 Msza św. szkolna. Roztropności rodziców pozostawiamy decyzję o uczestnictwie dzieci.
 6. O godz. 21.00 w piątek Apel Jasnogórski, Koronka do Bożego Miłosierdzia.
 7. W sobotę od godz. 17.00 okazja do spowiedzi.
 8. Kolekta dzisiejsza przeznaczona na wymianę nawierzchni wokół kościoła. Do puszek zbiórka na K-ł w potrzebie. W przyszłą niedzielę kolekta na potrzeby parafii.
 9. We wtorek 17 listopada b.r. o godz. 19.00 w par. św. Jerzego odbędą się jednodniowe nauki przedmałżeńskie.
 10. Duszpasterstwo Rodzin Diecezji Gliwickiej organizuje także weekendowe przygotowanie do małżeństwa w formie online, w dniach 28-29 listopada b.r.. Szczegółowe informacje i zapisy na stronie internetowej: dorodzin.pl.
 11. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, jest nowy numer „Gościa Niedzielnego” oraz „Mały Gość Niedzielny”. W zakrystii dostępne są nasze parafialne kalendarze oraz kalendarze naszego seminarium.