Informacje Duszpasterskie: VI Niedziela zwykła – 14.02.2021 roku

1. Dziś rozpoczynają się Dni Eucharystyczne przed Środą Popielcową. Zapraszamy do uczestnictwa w Adoracji Najświętszego Sakramentu. Plan adoracji podany jest w gablotkach oraz na stronie internetowej. Dzisiaj zakończymy adorację nieszporami eucharystycznymi o godz. 15.30.
2. We wtorek po Mszy św. wieczornej spotkanie Kręgu Biblijnego.
3. W środę przypada Środa Popielcowa, która rozpoczyna okres Wielkiego Postu. W tym dniu obowiązuje post ścisły tj. jakościowy (tzn. od potraw mięsnych) oraz ilościowy (tzn. jeden posiłek do syta w ciągu dnia). Msze św. w tym dniu o godz. 6.30, 9.00, 17.00 i 18.30. W tym dniu zbiórka do puszek na pomoc dla misjonarzy pochodzących z naszej gliwickiej diecezji.
4. Zachęcamy do zaangażowanego przeżycia czasu Wielkiego Postu. Przypominamy, że przykazanie kościelne zobowiązuje do powstrzymania się od udziału w zabawach czasie Wielkiego Postu
5. Zachęcamy do udziału w wielkopostnych nabożeństwach: Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w każdą niedzielę o godz. 15.15. Kazania pasyjne wygłosi ks. Marcin Maciejczyk. Droga Krzyżowa w piątek o godz. 19.00. Zalecki za zm. składamy u pana kościelnego.
6. W piątek w Kościele w Polsce obchodzony jest dzień modlitwy i pokuty za grzechy wykorzystania seksualnego. W tej intencji modlić się będziemy w czasie Koronki o godz. 15.00 oraz w czasie wieczornej Drogi Krzyżowej.
7. O godz. 17.00 w piątek Msza św. Szkolna, po niej Droga Krzyżowa dla dzieci.
8. W czasie Wielkiego Postu nie będzie w piątki wieczornego Apelu i Koronki.
9. Kolekta przyszłej niedzieli na potrzeby parafii.
10. Przy wyjściu z kościoła można nabyć kolejny numer „Gościa Niedzielnego”.
11. Istnieje możliwość przekazania 1% swojego podatku na działalność statutową i charytatywną naszej parafii. Każdy z parafian (i nie tylko): pracujący, emeryt, rencista może odpisać 1% od swojego podatku. Wzór odnośnego dokumentu jest wyłożony w przedsionku kościoła. W późniejszym czasie będzie również okazja, by skorzystać z darmowej pomocy przy wypełnianiu zeznań podatkowych. Nr KRS: 0000283966, cel szczegółowy: „Parafia św. Anny Gliwice”.
12. Przypominamy, że według aktualnych obostrzeń w naszym kościele w jednej Mszy św. może uczestniczyć 75 osób, zachowując dystans i zasłaniając usta i nos.