Informacje Duszpasterskie: 21.03.2021 roku

1. Rozpoczynamy dzisiaj Parafialne Rekolekcje Wielkopostne. Witamy w naszej wspólnocie o. Marcina Gromadeckiego, przeora benedyktynów w Biskupowie, który poprowadzi nas w rekolekcyjnych rozważaniach. Zachęcamy do zaangażowanego udziału w rekolekcjach. Od poniedziałku do środy Msze św. z nauką rekolekcyjną o godz. 6.30; 9.00 i 18.00. W poniedziałek, wtorek i środę o godz. 19.00 rozważanie Słowa Bożego połączone z adoracją. We wtorek o godz. 11.00 Msza św. w intencji chorych, z sakramentem chorych. Spowiedź rekolekcyjna przed południem pół godziny przed Mszami oraz od 17.00.
2. Zapraszamy dzisiaj na godz. 15.15 na Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym.
3. W środę w czasie każdej Mszy św. modlić się będziemy za śp. Biskupa Gerarda Kusza.
4. W środę spotkania dla kandydatów do bierzmowania: g. 17.00 klasa VIII a; g. 19.00 klasa VIII b oraz uczniowie innych szkół. Spotkania w salkach parafialnych.
5. W piątek o godz. 17.00 Msza św. szkolna, po niej Droga Krzyżowa dla dzieci.
6. O godz. 18.00 w piątek Nabożeństwo ku czci św. Anny. Prośby i podziękowania można składać przed nabożeństwem w zakrystii.
7. O godz. 19.00 w piątek Droga Krzyżowa. Zalecki za zmarłych składamy w zakrystii.
8. W przyszłą niedzielę przeżywać będziemy Niedzielę Męki Pańskiej (Palmową). Poświęcenie palm w czasie każdej Mszy św., procesja z palmami o godz. 12.15.
9. Kolekta przyszłej niedzieli na potrzeby parafii. Do skarbon można składać ofiary na kwiaty do Bożego Grobu oraz na świąteczny wystrój kościoła.
10. W zakrystii można nabyć świece paschalne Caritas oraz inne świece wielkanocne.
11. Przy wyjściu z kościoła można nabyć nowy numer „Gościa Niedzielnego”. Jest także numer specjalny „Gościa Niedzielnego” poświęcony św. Józefowi w cenie 9 zł. Dzieci Maryi rozprowadzają własnoręcznie wykonane kartki świąteczne oraz różańce.
12. Przypominamy, że według aktualnych obostrzeń w naszym kościele w jednej Mszy św. może uczestniczyć 75 osób, zachowując dystans i zasłaniając usta i nos.

ZAPOWIEDZI PRZEDŚLUBNE:

Damian Pasławski, par. św. Anny w Gliwicach
Urszula Siwik, par. św. Michała Archanioła w Gliwicach

Mateusz Szczesiak, par. św. Piotra i Pawła w Gliwicach
Paulina Kurowska, par. św. Anny w Gliwicach