Informacje Duszpasterskie: 27.03.2022 roku

1. Przeżywamy dzisiaj niedzielę Letare. O godz. 15.15 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym.
2. Dzisiaj o godz. 17.00 w salkach kolejna nauka przedmałżeńska.
3. W środę w ramach projektu „Zasiać wiarę” odbędzie się w naszej parafii spotkanie dla gliwickiej młodzieży. O godz. 18.00 Msza św., po niej nabożeństwo i wspólne spotkanie.
4. We wtorek po Mszy św. wieczornej nabożeństwo Słowa Bożego.
5. Piątek:
• I-szy piątek miesiąca. Msza św. w intencji czcicieli NSPJ o godz. 6.30, po niej nabożeństwo.
• O godz. 17.00 Msza św. szkolna, po niej Droga Krzyżowa dla dzieci.
• O godz. 19.00 Droga Krzyżowa, którą poprowadzą Dzieci Maryi. Zalecki za zmarłych składamy w zakrystii.
• Od godz. 22.00 rozpocznie się comiesięczna adoracja nocna.
6. W sobotę o godz. 17.00 Nabożeństwo pierwszosobotnie ze zmiana tajemnic Żywego Różańca.
7. W przyszłą niedzielę rozpoczniemy Rekolekcje Wielkopostne, które poprowadzi o. Syrach Janicki z Panewnik. Już w sobotę o godz. 19.00 nauka stanowa dla młodzieży. W przyszłą niedzielę o godz. 17.00 Droga Krzyżowa ulicami Łabęd, początek w kościele św. Jerzego. Szczegółowy plan rekolekcji w gablotkach, w „Parafianinie” i na stronie.
8. Kolekta przyszłej niedzieli na potrzeby parafii. Do skarbon w kościele można składać ofiary na kwiaty do Bożego Grobu.
9. Przy wyjściu z kościoła „Gość Niedzielny” (8 zł), „Mały Gość Niedzielny”, „Gość Extra” poświęcony osobie św. Ojca Pio w cenie 10 zł oraz „Parafianin”.
10. W dniach 1-11 czerwca br. planowana jest parafialna pielgrzymka „Śladami św. Pawła” do Grecji. Są jeszcze wolne miejsca. Bliższe informacje oraz zapisy w zakrystii.
11. Zachęcamy do przekazania 1% podatku na działalność statutową i charytatywną naszej parafii. Nr KRS: 0000283966, cel szczegółowy: „Parafia św. Anny Gliwice”.
12. W zakrystii do nabycia świece Caritas oraz inne świece wielkanocne. W przyszłą niedzielę Dzieci Maryi będą rozprowadzać kartki świąteczne.

ZAPOWIEDZI PRZEDŚLUBNE:
Radosław Putowski, par. Anny w Gliwicach
Joanna Jesionek, par. Anny w Gliwicach