Informacje Duszpasterskie: 26.06.2022 roku

1. Zapraszamy dzisiaj na godz. 15.30 na nieszpory niedzielne.
2. W czasie wakacyjnym, aż do końca sierpnia, nie będzie w niedziele Mszy św. o godz. 6.30 i 12.15. W piątki Msza św. wieczorna o godz. 18.00.
3. We środę przypada Uroczystość św. Apostołów Piotra i Pawła, patronów Diecezji Gliwickiej.
4. W piątek przypada I-szy piątek miesiąca, Msza św. w intencji czcicieli NSPJ o godz. 6.30. Nabożeństwa do NSPJ po Mszach św. porannej i wieczornej.
5. O godz. 21.00 w piątek Apel Jasnogórski i Koronka do Miłosierdzia Bożego. Po Apelu rozpocznie się comiesięczna adoracja nocna, która zakończy się w sobotę o godz. 6.15.
6. W sobotę I-sza sobota miesiąca, o godz. 17.00 Nabożeństwo Pierwszosobotnie, ze zmianą tajemnic Żywego Różańca.
7. Od godz. 8.00 w sobotę odwiedziny chorych. Chorych zgłaszamy w zakrystii.
8. Kancelaria parafialna w czasie wakacji czynna: środy i piątki w godz. 16.30-17.30 oraz czwartki w godz. 8.00-9.00.
9. W przyszłą niedzielę gościć będziemy ks. neoprezbitera Krzysztofa Czernera, który wygłosi do nas kazania i będzie udzielał błogosławieństwa prymicyjnego.
10. Kolekta przyszłej niedzieli na potrzeby parafii.
11. Przy wyjściu z kościoła do nabycia „Gość Niedzielny”, „Mały Gość Niedzielny”, „Gość Extra” poświęcony tematowi Eucharystii (12 zł) oraz „Parafianin”.
12. Decyzją Księdza Biskupa z końcem sierpnia br. ks. Marcin zostaje przeniesiony do par. św. Michała w Gliwicach oraz będzie pełnił funkcję notariusza w kurii diecezjalnej. Nowym wikariuszem naszej parafii został mianowany ks. Damian Kubiński, który obecnie jeszcze posługuje w par. Chrystusa Króla w Gliwicach. Otoczmy ks. Marcina i ks. Damiana naszą modlitwą.
13. W dniach 14-20 kwietnia 2023 roku planowana jest parafialna pielgrzymka do Ziemi Świętej. Więcej informacji i zapisy w zakrystii. Informacje także na stronie internetowej parafii.

ZAPOWIEDZI PRZEDŚLUBNE:

Magdalena Wietoszko, par. św. Anny w Gliwice
Rafał Kobeszko, par. św. Anny w Gliwice

Piotr Szczepaniak, par. MB Częstochowskiej w Knurowie
Wioleta Zasuń, par. MB Częstochowskiej w Knurowie

Patryk Gałąska, par. św. Jakuba w Sośnicowicach
Monika Struk, par. św. Anny w Gliwice