Ogłoszenia parafialne – V Niedziela Wielkiego Postu, 10 Kwietnia 2011 Roku

1. Dziś na 15:15 zapraszamy na Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym.

2. Dzisiejsza kolekta specjalna przeznaczona jest na kaplicę adoracji Najświętszego sakramentu. Prosimy również o ofiary do skarbony pod chórem na kwiaty do Bożego Grobu. Za wszystkie ofiary składamy serdeczne „Bóg zapłać”

3. Dziś rozpoczynamy odnowienie Misji świętych, które wygłoszą ojcowie Oblaci z Katowic: O. Andrzej Kordek i O. Kazimierz Kościński. Plan rekolekcji jest wywieszony w gablotce i na stronie internetowej. W niedzielę o godz. 17.30 Droga Krzyżowa ulicami naszego osiedla do Parafii św. Jerzego.

4. W niedzielę zbiórka wszystkich Marianek przed Drogą Krzyżową o godz. 17:00 w zakrystii, natomiast w środę o godz. 15:00.

5. W sobotę o godz. 16.00.spowiedz św. dla dzieci I komunijnych

6. W sobotę o godz. 17:00 nauka przedchrzcielna dla rodziców i chrzestnych w domu katechetycznym.

7. W Niedzielę Palmową w naszej parafii organizujemy kiermasz świąteczny. Caritas parafialny w domu katechetycznym oferuje świece świąteczne, prace wystawione przez dzieci, baranki i babki wielkanocne, świąteczny kołacz i różnego rodzaju pieczywo świąteczne.

8. W Niedzielę Palmową poświęcenie palm podczas wszystkich mszy św., natomiast o godz. 12.15 procesja wokół kościoła.

9. W Niedzielę Palmową zapraszamy młodzież do gliwickiej Katedry. Uroczystą Mszę św. poprzedzi procesja z gałązkami palmowymi, która wyruszy z kościoła Wszystkich Świętych o godz. 13.50. Wszystkich uczestników procesji proszę o przywiezienie ze sobą zielonych gałązek palmowych.

10. W Wielkim Poście serdecznie zapraszamy do uczestnictwa w nabożeństwach „Drogi Krzyżowej” – w piątek o godz. 19.00 i „Gorzkich Żali” z kazaniem pasyjnym w niedziele o godz. 15.15

11. Spotkanie z kandydatami do bierzmowania klas I i II w poniedziałek i środę wg ustalonego porządku.

12. W sobotę od mszy św. o godz. 18:00 rozpoczynamy odnowienie Misji Świętych,

13. Tradycyjnie w Wielkim Poście składamy zalecki w zakrystii u kościelnego

14. Składamy podziękowanie panom, którzy w minionym tygodniu pracowali przy budowie kaplicy Adoracji Najświętszego Sakramentu. Zapraszamy do pomocy w nadchodzącym tygodniu. Bóg zapłać.

15. W zakrystii można nabyć kartki świąteczne i świece Caritas.

16. Są wolne intencje w poniedziałek i wtorek o 18:30 oraz czwartek o 17:00.

17. Prasę katolicką tj. Gościa Niedzielnego, Małego Gościa Niedzielnego i Parafianina można nabyć po każdej Mszy św.