25.05.2014r. – Festyn

W dniu 25.05.2014r. na terenie naszej  parafii  odbył się coroczny festyn zorganizowany dla uświęcenia Ogólnopolskiego Roku Rodziny, Dnia Mamy i Dnia Dziecka, a także dla uczczenia poświęcenia figury św. Jana Pawła II oraz zbliżającej się kolejnej rocznicy konsekracji naszego kościoła. Celem festynu było zintegrowanie parafian, zaoferowanie im ciekawych występów i prezentacji artystycznych dzieci naszej parafii oraz zespołów z Gliwic.

{gallery}2014/festyn{/gallery}

 

W festynie wzięli udział wszyscy chętni Parafianie a także ich goście i mieszkańcy Gliwic. W piękne słoneczne popołudnie każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Dzieci mogły uczestniczyć w licznych konkurencjach sportowych, konkursach plastycznych, zabawach artystycznych, ciesząc się wspaniałymi nagrodami za aktywny udział. Młodzież konkurowała w rozgrywkach sportowych i integracyjnych zabawach zręcznościowych. Każdy mógł wziąć udział w konkursach z wspaniałymi nagrodami.

Dorośli przy dźwiękach muzyki cieszyli się wspólną rozmową i wypoczynkiem na ławeczkach w parafialnym ogrodzie. Chętnym oferowano wypieki gospodyń z naszej parafii, smakołyki z kawiarenki i grilla.

Prezydent Miasta Gliwice objął nasz festyn patronatem i przekazał 1500 zł dotacji na jego organizację.

Chętni parafianie i goście mogli pomóc potrzebującym  poprzez zakupienie cegiełek. Podczas festynu sprzedano 624 cegiełek,  z których dochód  przeznaczony jest w całości na finansowanie corocznego wyjazdu dzieci, działalności charytatywno-opiekuńczej w naszej parafii.

Wszystkim parafianom bardzo dziękujemy za wspaniałą, wspólnie spędzoną niedzielną majówkę.

Komitet Organizacyjny