Ogłoszenia parafialne: 13.03.16 r. – V Niedziela Wielkiego Postu – Rekolekcje Parafialne

 1. Dziś rozpoczynamy w naszej parafii Rekolekcje Wielkopostne, które wygłosi Ks. Misjonarz Lucjan Nowakowski z Częstochowy. O godz. 15:15 zapraszamy na Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym, a o godz. 00 Nabożeństwo Drogi Krzyżowej ulicami dzielnicy z parafii św. Jerzego do naszej parafii. Zakończenie nabożeństwa przy krzyżu misyjnym. Po nabożeństwie Drogi Krzyżowej można uczestniczyć we mszy św. Prosimy zabrać ze sobą świece. Podczas Drogi Krzyżowej od VIII stacji krzyż poniesie młodzież Światowych Dni Młodzieży, od IX – Marianki, X – mężczyźni, XI – krąg biblijny, XII – Róże Różańcowe, XIII – ministranci.
 2. Dziś przypada III rocznica wyboru Papieża Franciszka.
 3. Dzisiejsza kolekta jest przeznaczona na potrzeby parafii. Prosimy również o ofiary do skarbony na kwiaty do Bożego Grobu. W środę na każdej mszy św. kolekta na cele misyjne Księdza Rekolekcjonisty. W przedsionku kościoła można nabyć świece caritas na stół wielkanocny. Za wszystkie ofiary składamy serdeczne „Bóg zapłać”.
 4. Próba przed bierzmowaniem dla uczniów klas III gimnazjum w środę o godz. 19.15 w kościele św. Jerzego.
 5. W czwartek o godz. 16:30 spotkanie w kościele dzieci i rodziców I-komunijnych.
 6. Zapraszamy do udziału w Ekstremalnej Drodze Krzyżowej, która rozpocznie się w piątek Mszą św. o godz. 21.00 w kościele Podwyższenia Krzyża Świętego w Gliwicach Szczegółowe informacje i zapisy na stronie edk.org.pl i u księdza wikarego.
 7. W sobotę o godz. 17:00 nauka przedchrzcielna w domu katechetycznym.
 8. W Wielkim Poście serdecznie zapraszamy do uczestnictwa w nabożeństwie „Drogi Krzyżowej” – w piątek o godz. 19.00 .Tradycyjnie w Wielkim Poście składamy zalecki w zakrystii u kościelnego.
 9. „Bernadetta. Cud W Lourdes” to film, który opowiada o objawieniach Matki Bożej Bernadetcie Soubirous. Osoby zainteresowane zobaczeniem tego filmu w kinie AMOK w sobotę o godzinie 16.00, proszone są kontakt z księdzem wikarym. Zapisy przyjmowane są do poniedziałku.
 10. Jest wolna intencja w środę o godz. 6:30
 11. Prasę katolicką: Gościa Niedzielnego, Małego Gościa można nabyć po mszy św. w środkowym przedsionku naszego kościoła.