Informacje Duszpasterskie: IV Niedziela Wielkanocna – 03.05.2020 roku

1. Przeżywamy dzisiaj Światowy Dzień Modlitw o Powołania, który rozpoczyna Tydzień Modlitw o Powołania do Służby w Kościele. Pamiętajmy w tym czasie szczególnie o modlitwie w intencji powołań, zwłaszcza z naszej parafii.

2. Wobec istniejącego zagrożenia Biskup Gliwicki podtrzymuje do odwołania dyspensę od obowiązku udziału w niedzielnej Mszy św., zachęcając jednocześnie do uczestniczenia we Mszy św. za pośrednictwem radia, telewizji lub internetu.

3. W każdą niedzielę o godz. 11.00 transmisja Mszy św. z naszego kościoła.

4. Zgodnie z ustaleniami państwowymi obecnie w naszym kościele (wliczając kaplice boczne i chór) w jednej Mszy św. Lub nabożeństwa może uczestniczyć 75 wiernych (w tym służba liturgiczna). Pamiętajmy o zachowanie odległości 2 m oraz zakrywaniu ust i nosa.

5. Przypominamy, by w kaplicy adoracji jednocześnie przebywało nie więcej nić 5 osób, zachowując od siebie odległość min. 2 metrów.

6. Zapraszamy na nabożeństwa majowe: w niedziele 15.30; od poniedziałku do piątku po Mszy ś wieczornej; w soboty 17.30.

7. W czwartek przypada I-szy czwartek miesiąca. O godz. 6.30 Msza św. intencji powołań. Od godz. 17.00 adoracja; o godz. 17.30 nabożeństwo pierwszoczwartkowe.

8. W piątek o godz. 21.00 Apel Jasnogórski oraz Koronka do Bożego Miłosierdzia.

9. W przyszłą niedzielę nasi księża Wikarzy obchodzą swoją rocznicę święceń kapłańskich. Msza św. w ich intencji o godz. 12.15.

10. Okazja do spowiedzi przed każdą Mszą ś oraz w soboty od 17.00. Prosimy o zachowanie w konfesjonale należytej ostrożności.

11. Kolekta dzisiejsza (którą można złożyć przy wyjściu z kościoła) przeznaczona jest na potrzeby parafii. Bardzo serdecznie dziękujemy za wszelkie wsparcie materialne na rzecz parafii, za ofiary składane do skarbon czy też na konto parafii. „Bóg zapłać”!!!

12. Kancelaria parafialna czynna w stałych godzinach. Pamiętajmy jednak o zachowaniu koniecznych środków ostrożności.

13. Przy wyjściu z kościoła można zaopatrzyć się w „Gościa Niedzielnego” oraz „Małego Gościa Niedzielnego”. Obowiązuje samoobsługa.