Informacje Duszpasterskie: 11.10.2020 roku

1. Obchodzimy dzisiaj kolejny Dzień Papieski św. Jana Pawła II. Zachęcamy do nabywania papieskich, wadowickich kremówek.
2. Trwa miesiąc październik, zapraszamy na Nabożeństwa Różańcowe. W niedziele o godz. 15.15, w ciągu tygodnia o godz. 17.15; w piątek dla dzieci po Mszy św. szkolnej, dla dorosłych o godz. 19.00, w sobotę o godz. 17.15.
3. W poniedziałek po Mszy św. wieczornej spotkanie grupy formacyjno-modlitewnej.
4. We wtorek po Mszy św. wieczornej ostatnie w tym roku Nabożeństwo Fatimskie. Różaniec z rozważaniami poprowadzą członkowie Kręgu Biblijnego.
5. W czwartek o godz. 18.45 w kościele spotkanie dla dzieci klas III przygotowujących się do Pierwszej Komunii oraz ich rodziców.
6. W piątek o godz. 21.00 Apel Jasnogórski, Koronka do Bożego Miłosierdzia oraz modlitwy za wstawiennictwem św. Jana Pawła II.
7. W sobotę o godz. 10.00 zbiórka wszystkich ministrantów.
8. Spotkanie Dzieci Maryi w sobotę o godz. 10.00.
9. O godz. 11.00 w sobotę spotkanie scholi parafialnej.
10. W przyszłą niedzielę obchodzić będziemy 30. Rocznicę Poświęcenia Naszego Kościoła. Uroczystej sumie w intencji parafian oraz za budowniczych i fundatorów naszej świątyni o godz. 11.00 przewodniczył będzie ks. bp Andrzej Iwanecki. Kazania na pozostałych Mszach św. wygłosi ks. Sebastian Śliwiński, proboszcz i kustosz Sanktuarium Matki Bożej Pokornej w Rudach. O godz. 15.15 Nabożeństwo Różańcowe w intencji misji oraz w intencji budowniczych i fundatorów naszego kościoła.
11. Kolekta dzisiejsza na wymianę nawierzchni wokół kościoła, a przed kościołem zbiórka do puszek na Dzieło Nowego Tysiąclecia.
12. Od jutra (poniedziałku) można zamawiać w kancelarii intencje mszalne na 2021 rok. Do końca października zamawiać można wyłącznie intencje za żywych, natomiast od początku listopada także intencje za zmarłych.
13. Chcemy w naszej parafii powołać do życia Krąg Oazy Rodzin. Małżeństwa, które chciałyby się włączyć do kręgu prosimy o kontakt z ks. Marcinem.
14. Przy głównym wyjściu z kościoła można nabyć nowy numer „Gościa Niedzielnego”, do którego dołączona jest płyta z filmem „Mary’s Land”. Są także do nabycia parafialne kalendarze z akcentem jubileuszu 30-lecia naszego kościoła, w cenie 12 zł.

ZAPOWIEDZI PRZEDŚLUBNE:

Maciej Grabowski, par. św. Anny w Gliwicach
Magdalena Przybytni, par. św. Anny w Gliwicach