Informacje Duszpasterskie 18.10.2020 roku

1. Świętujemy dzisiaj 30. Rocznicę Poświęcenia Kościoła. Witamy pośród nas ks. Sebastiana Śliwińskiego, który wygłosi do nas Słowo Boże.
2. O godz. 15.15 dzisiaj Nabożeństwo Różańcowe w intencji misji oraz budowniczych i fundatorów naszego kościoła.
3. Trwa miesiąc październik, zapraszamy na Nabożeństwa Różańcowe. W ciągu tygodnia o godz. 17.15; w piątek dla dzieci po Mszy św. szkolnej, dla dorosłych o godz. 19.00, w sobotę o godz. 17.15.
4. W związku z ograniczeniami wprowadzonymi przez władze państwowe, w naszym kościele obecnie może przebywać jednocześnie 260 osób. Przypominamy o konieczności zasłaniania w kościele ust i nosa oraz o zachowaniu właściwej kolejności podczas przyjmowania Komunii św.
5. Decyzją Kurii Biskupiej w Gliwicach zawieszone zostają spotkania grup parafialnych oraz wszelkie spotkania formacyjne.
6. W poniedziałek o godz. 19.15 w kościele spotkanie modlitewne ze śpiewami z Taizé.
7. W piątek różaniec po Mszy św. wieczornej poprowadzi schola. Zapraszamy szczególnie młodzież do wspólnej modlitwy.
8. O godz. 21.00 w piątek Apel Jasnogórski, Koronka do Bożego Miłosierdzia.
9. W sobotę od godz. 17.00 okazja do spowiedzi.
10. Sobotni różaniec o godz. 17.15 poprowadzą Dzieci Maryi naszej parafii.
11. W przyszłą niedzielę gościć będziemy Misjonarza Oblata Maryi Niepokazanej, który będzie głosił kazania, a po Mszach św. będzie rozprowadzał kalendarze misyjne na 2021 rok. Kolekta przyszłej niedzieli za potrzeby misji.
12. Z racji panujących warunków w Uroczystość Wszystkich Świętych nie będzie Mszy św. na cmentarzu komunalnym w Łabędach. O godz. 14.00 zostanie jedynie odprawione nabożeństwo za zmarłych.
13. Można już składać wypominki za zmarłych, za których będziemy się modlić w pierwszych dniach listopada. Odpowiednie karteczki są wyłożone na ławkach i z tyłu kościoła. Bardzo prosimy, by zwłaszcza nazwiska pisać drukowanymi literami.
14. Przy głównym wyjściu z kościoła można nabyć nowy numer „Gościa Niedzielnego”. W zakrystii można nabyć różne kalendarze na nowy rok, w tym nasze parafialne. Są także znicze Caritas w cenie 3 zł.

ZAPOWIEDZI PRZEDŚLUBNE:

Adam Zając, par. św. Anny w Gliwicach
Ewa Stanienda, par. św. Anny w Gliwicach