Informacje Duszpasterskie: 25.10.2020 roku

1. Witamy w naszej parafii Ojca Oblata, dziękujemy za wygłoszone słowo. Po Mszy św. przy wyjściu z kościoła można nabyć kalendarze misyjne na 2021 rok.
2. Zapraszamy na Nabożeństwa Różańcowe: dzisiaj o godz. 15.15, w ciągu tygodnia o godz. 17.15; w piątek o godz. 19.00, w sobotę o godz. 17.15.
3. W związku z ograniczeniami wprowadzonymi przez władze państwowe, w naszym kościele obecnie może przebywać jednocześnie 155 osób. Przypominamy o konieczności zasłaniania w kościele ust i nosa. Zgodnie z wytycznymi, jeśli obecnych jest przynajmniej dwóch kapłanów, w nawie głównej kościoła Komunia św. będzie udzielana tylko do ust, natomiast w nawach bocznych tylko na rękę. Jeśli obecny jest jeden kapłan, najpierw podchodzą osoby przyjmujące Pana Jezusa na rękę, a w dalszej kolejności przyjmujący do ust.
4. Decyzją Kurii Biskupiej w Gliwicach zawieszone zostają spotkania grup parafialnych oraz wszelkie spotkania formacyjne.
5. W poniedziałek (26.10) o godz. 17.15 kolejne Nabożeństwo ku czci św. Anny połączone z Różańcem. Prośby i podziękowania można składać przez nabożeństwem w zakrystii.
6. We wtorek kancelaria będzie nieczynna.
7. W piątek o godz. 17.00 Msza św. szkolna. W obecnej sytuacji roztropności rodziców pozostawiamy decyzję o uczestnictwie dzieci we Mszy św. szkolnej.
8. O godz. 21.00 w piątek Apel Jasnogórski, Koronka do Bożego Miłosierdzia.
9. W sobotę od godz. 17.00 okazja do spowiedzi.
10. W przyszłą niedzielę przeżywać będziemy Uroczystość Wszystkich Świętych. Z racji panujących warunków nie będzie Mszy św. na cmentarzu komunalnym w Łabędach, nie będzie również nabożeństwa za zmarłych na cmentarzu. O godz. 15.15 w naszym kościele odprawiony zostanie Różaniec za zmarłych.
11. Wypominki za zmarłych, za których będziemy się modlić w pierwszych dniach listopada, można składać w zakrystii.
12. Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na potrzeby misji.
13. Przy głównym wyjściu z kościoła można nabyć nowy numer „Gościa Niedzielnego” oraz „Małego Gościa Niedzielnego”. W zakrystii można nabyć różne kalendarze na nowy rok, w tym nasze parafialne. Są także znicze Caritas w cenie 3 zł.

ZAPOWIEDZI PRZEDŚLUBNE:

Adam Zając, par. św. Anny w Gliwicach
Ewa Stanienda, par. św. Anny w Gliwicach