Informacje Duszpasterskie: 1.11.2020 roku

1. Przeżywamy dzisiaj Uroczystość Wszystkich Świętych. Z racji panujących warunków nie będzie dziś Mszy św. ani nabożeństwa na cmentarzu komunalnym w Łabędach. Zapraszamy na godz. 15.15 do kościoła na Różaniec za zmarłych.
2. Jutro przeżywać będziemy Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych. Msze św.: 6.30; 9.00; 17.00 i 18.30. W czasie każdej Mszy św. modlimy się za zmarłych zalecanych.
3. Do soboty (09.11) odprawiane będą Nabożeństwa Różańcowe za zmarłych zalecanych. Codziennie po Mszy św. wieczornej, w sobotę o godz. 17.00. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy. Zalecki można składać w zakrystii.
4. W związku z sytuacją epidemiczną Penitencjaria Apostolska zdecydowała o rozszerzeniu możliwości zyskania odpustu za zmarłych. Więcej informacji w gablotkach oraz w „Parafianinie”.
5. W naszym kościele obecnie może przebywać jednocześnie 155 osób. Przypominamy o konieczności zasłaniania w kościele ust i nosa. Przypominamy, że jeśli obecnych jest przynajmniej dwóch kapłanów, w nawie głównej kościoła Komunia św. jest udzielana tylko do ust, natomiast w nawach bocznych tylko na rękę. Jeśli obecny jest jeden kapłan, najpierw podchodzą osoby przyjmujące Pana Jezusa na rękę, a w dalszej kolejności przyjmujący do ust.
6. Decyzją Kurii Biskupiej w Gliwicach do odwołania zawieszone zostają spotkania grup parafialnych oraz wszelkie spotkania formacyjne.
7. W czwartek przypada I-szy czwartek miesiąca. O godz. 6.30 Msza św. intencji powołań. Od 17.00 adoracja; o 17.30 nabożeństwo pierwszoczwartkowe.
8. O godz. 21.00 w czwartek spotkanie modlitewne dla mężczyzn.
9. W piątek przypada I-szy piątek miesiąca, o godz. 6.30 Msza św. w intencji czcicieli NSPJ. Nabożeństwa do NSPJ po Mszach św. porannej.
10. W piątek o godz. 17.00 Msza św. szkolna. Roztropności rodziców pozostawiamy decyzję o uczestnictwie dzieci. Od 16.30 okazja do spowiedzi dla dzieci.
11. O godz. 21.00 w piątek Apel Jasnogórski, Koronka do Bożego Miłosierdzia.
12. W sobotę o godz. 17.00 Nabożeństwo Pierwszosobotnie, ze zmianą tajemnic Żywego Różańca oraz modlitwa za zmarłych zalecanych.
13. Kolekta dzisiejsza przeznaczona na potrzeby parafii. W przyszłą niedzielę na wymianę nawierzchni wokół kościoła, przed kościołem zbiórka do puszek na K-ł w potrzebie.
14. Przy głównym wyjściu z kościoła do nabycia nowy numer „Gościa Niedzielnego”, „Małego Gościa Niedzielnego” oraz „Parafianina”. W zakrystii dostępne są różne kalendarze na nowy rok, w tym nasze parafialne. Są także znicze Caritas w cenie 3 zł.