Informacje Duszpasterskie: 25.07.2021 roku

1. Obchodzimy dzisiaj Odpust Parafialny ku czci św. Anny. Witamy w naszej wspólnocie ks. Eugeniusza Gogolińskiego, który głosi dla nas kazania odpustowe oraz będzie przewodniczył Sumie Odpustowej o godz. 11.00. Uroczyste Nieszpory o godz. 15.00.
2. Po Mszy św. wieczornej dzisiaj błogosławieństwo kierowców oraz pojazdów (początek w kościele). Zachęcamy kierowców do indywidualnego włączenia się w akcję „1 grosz za 1 kilometr”. W ten sposób można pomóc w zakupie pojazdów dla misjonarzy na całym świecie. Szczegóły na plakacie, blankiety wpłaty wyłożone są z tyłu kościoła.
3. W poniedziałek przypada liturgiczne wspomnienie św. Anny naszej Patronki oraz Patronki diecezji gliwickiej. O godz. 17.30 Nabożeństwo ku czci św. Anny. Prośby i podziękowania można składać przed nabożeństwem w zakrystii.
4. W piątek o godz. 21.00 Apel Jasnogórski, Koronka do Miłosierdzia Bożego.
5. Przy głównym wyjściu z kościoła można nabyć „Gościa Niedzielnego”.
6. Kolekta przyszłej niedzieli na wymianę nawierzchni wokół kościoła. A przy wyjściu z kościoła zbiórka do puszek na poszkodowanych przez powodzie w Europie (zgodnie z apelem Wikariusza Generalnego).
7. Serdecznie dziękuję wszystkim, którzy zaangażowali się w przygotowanie kościoła oraz obejścia kościelnego na odpust. Wszystkim za wszystko: „Bóg zapłać!” Wszystkim parafianom i gościom życzymy owocnego przeżycia odpustu.

ZAPOWIEDZI PRZEDŚLUBNE:

Cezary Milczński, par. Wniebowzięcia NMP w Zabrzu
Katarzyna Hołda, par. Wniebowzięcia NMP w Zabrzu