Ogłoszenia duszpasterskie 5 Niedziela Wielkiego Postu – 25.03.2012

1. Dziś na godz. 15:15 zapraszamy na Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym

2. Dzisiejsza kolekta jest przeznaczona na potrzeby parafii. Prosimy również o ofiary do skarbony pod chórem na kwiaty do Bożego Grobu. Za wszystkie ofiary składamy serdeczne „Bóg zapłać”

3. Dziś rozpoczynamy Rekolekcje Wielkopostne, które wygłosi ks. Henryk Kałuża ze Zgromadzenia Księży Werbistów z Nysy. Plan rekolekcji jest wywieszony w gablotce, w Parafianinie i na stronie internetowej.

4. Dziś o godz. 17:00 Droga Krzyżowa ulicami naszej dzielnicy z parafii Św. Jerzego do naszej. W środę na każdej mszy św. kolekta na Zgromadzenie Misjonarzy Księży Werbistów. Podczas rekolekcji kancelaria parafialna będzie nieczynna.

5. Dziś nie będzie w kaplicy adoracji Najświętszego Sakramentu, natomiast podczas rekolekcji wystawienie Najświętszego Sakramentu odbędzie się po nauce rekolekcyjnej dla dzieci, od ok. 13:00 do 17:00.

6. Dzisiaj przypada XX rocznica ustanowienia Diecezji Gliwickiej.

7. W poniedziałek obchodzimy Uroczystość Zwiastowania Pańskiego.

8. W piątek podczas mszy św. szkolnej o godz. 17:00 przyjęcie ministrantów dekanatu łabędzkiego do grona lektorów.

9. W piątek po mszy św. szkolnej spotkanie dziecięcych i młodzieżowych Róż Różańcowych oraz dzieci i młodzieży maryjnej.

10. W przyszłą niedzielę – Niedzielę Palmową w naszej parafii organizujemy kiermasz świąteczny. Caritas parafialny w domu katechetycznym oferuje świece świąteczne, prace wystawione przez dzieci, baranki i babki wielkanocne, świąteczny kołacz i różnego rodzaju pieczywo świąteczne. Prosimy gospodynie domowe o przynoszenie ciast w sobotę o godz. 13:00.

11. W Niedzielę Palmową poświęcenie palm podczas wszystkich mszy św., natomiast o godz. 12.15 procesja wokół kościoła.

12. W Niedzielę Palmową zapraszamy młodzież do gliwickiej Katedry. Uroczystą Mszę św. poprzedzi procesja z gałązkami palmowymi, która wyruszy z kościoła Wszystkich Świętych o godz. 13.50. Wszystkich uczestników procesji proszę o przywiezienie ze sobą zielonych gałązek palmowych.

13. Tradycyjnie w Wielkim Poście składamy zalecki w zakrystii u kościelnego

14. W zakrystii można nabyć świece Caritas w cenie 12 zł, 5 zł i paschaliki w cenie 2,50 zł

15. Są wolne intencje w poniedziałek o godz. 17:00 i czwartek o 6:30.

16. Prasę katolicką Gościa, Małego Gościa można nabyć po każdej Mszy św. w środkowym przedsionku kościoła